Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s dvd mechanikou

Dobrý den mám problém z dvd mechanikou,když do ní vložím jakýkoliv cd nebo dvd tak to párkrát blikne a nic.....kliknu na otevření dvd mechaniky a napíše mi to ,,Vložte disk do jednotky...
Zkoušel jsem mechaniku odebrat a znovu přidat,aktualizovat ovladač a furt nic..
nevim co s tim,předem děkuji za rady

to je dobré tak na rozštelování zaostřovací čočky, případně její poškrábání.
ty čisticí média s kartáčem byly vymyšlené ještě v době nízkých otáček mechanik a nečistily ani tehdy, ale dnes by tak nevyvážené médium mohlo být v mechanice tím posledním co roztočila.
notebukové vysouvací mechaniky jsou dobře čistit isopropylem (dá se koupit v lékárně), ty ve stolních pc se musí pro vyčištění rozmontovat.