Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemám přístup k souborům v jednom adresáři

Mám adresář dosbox kde mám hry a dosbox pak mám adresář DOS kde mám dosbox k emulaci dosu pro aplikace ale v adresáři DOS mám náhle všechny soubory azmčené a nepomůže ani právo administrátora ani se u nich neukazují ikony a ani je nemohu prohlížet klávesou F3 v Total Commanderu je to ale jen v adresáři DOS a v jeho podardesářích je vše v pořádku mám Win7 s PC pracuji jen já sám, ve win jsem Admin a mám zakázané řízení uživatelských účtů. Pak mně napadá chyba v antiviru mám Commodo Internet Security

loading...

mám zakázané řízení uživatelských účtů

pravděpodobně nemáš home shit ale normální verzi windows, jen jsi líný přesnou verzi napsat.
přitom právě díky této funkci bys mohl vidět, jaká práva k jakým adresářům máš. no ale když to vidět nechceš, nejde nic dělat.

za zjistil že v uživatelích využívajících tyto soubory se objevilo to divné jméno co mi hlásilo že mám kontaktovat a musím ho vždycky složitým způsobem odstranit a to pro každý soubor zvlášť možná pomůže video ale na tom youtube to není moc dobře widět ale přeci jenom dejte full screen watch

kde se mi tam ale bere to dlouhe jmeno uzivatele ja to tam nedaval a je to v jenom tom jednom adresáři a už se mi stalo že se m iněkdo naboural na hdd a náhodou mi tam dá nějaké ty pochybné soubory a já je hned neodstraním a je průšvich stačí nějakej vir co zrujnuje celou naši vesnici či nějaké nelegální porno a ještě já budu sedět

dlouhé jméno uživatele je tzv. SID - každý účet má svoji podobu SID+ jmenný název, třeba honza2500. Pokud ti na kartě zobrazí SID a né jméno, znamená to, že jmenný název systém nezná.

důvodem mimojiné, může být vlastník ty než jsi instaloval nanovo windows= máš jiný SID, jiný uživatel s oprávněním měnit atributy zabezpečení a systému neznámý, zabezpečení se k tobě dostalo skrz archiv a vytvořilo původní oprávnění.

změň oprávnění na složku - vlastník ty včetně podřízených kontejnerů a objektů.

Security_Identifier

tak ja jsem jedinej a sedmičku jsem natáhl z origoše na hdd žádnej obraz cd žádný přenos to vím že když si od někoho stáhnu předinstalovaný win a dám si ho k sobě že jsou potom průsery o tom už cosi vím a takhle jsem si do pc natáhl dost drsny uchylarny a viry kde jsem pak zničil i pc proto vím že instalovat se má z instalačního cd a v dnešní době není problém koupit win7 i když v naší vesnici i ve městě vedle to problém je ale stačí zajet do Karlových Varů a do Sokolova a tam si koupím jakej Windows chci, dříve to bylo jiné to se musel Windows 3.1 kterej běžel jako jedinej na 80286 od někoho stáhnout pak i chyběli ovladače, ale dneska už je to v pohodě ale opravdu mi to připomíná jako by ten komp už někdo měl předemnou je pravda že zezačátku tam bylo xpéčko ale v tom jsem byl taky honza i když někdy nelze některé softy nainstalovat protože neumí nahrát své odkládací soubory do tempu ale to se mi ve win7 stalo jen s dvouma softíkama Qemu Manager 2010 a Virtual Audio Cable plná verze.

není ten neidentifikovaný uživatel pozůstatek po někom z dosboxu, jak jsi psal?

jinak své windows si můžeš chránit proti cizímu přístupu z vesnice:
nejbruntálněji - pokud nemáš doma žádný jiný pc a nesdílíš s jiným systémem data, jde zakázat služba server (v services.msc)
normálně - mít zapnutý firewall, aspoň kritické aktualizace windows, zaheslované uživatele, zakázaný vzdálený přístup.
elegantně - koupit si (wifi) router. umožní připojit druhý/návštěvnický pc/notebuk v jiné místnosti, oddělí tvoji domácí síť od dědiny.