Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojenie môjho NT cez wifi je veľmi pomalé

Mám takýto problém. Internet mám predplatený 30 Mbps. Ak prepojím notebook s routerom káblom , tak rýchlosť je cca 23 - 25 Mbps, čo je v pohode. Ale ak sa pripojím cez wifi, tak rýchlosť prenosu klesne na tykých 6 - 7 Mbps. Skúšal som všetko možné. Kúpill som aj nový router s wifi - D-link s n-kovým protokolom, ktorý dokáže prenášať cey wifi až 150 Mbps, ale problém pretrváva. Jednoducho cez kábel je všetko OK, ale cez wifi je to pomalé.

Keď si zmerám rýchlosť pripojenia pomocou akéhokoľvek merača - napr. speedtest.upc , tak mi pri pripojení káblom na router napíše 23 až 26 Mbps, čiže sťahovať môžem rýchlosťou cca 2000 kb až 2500 kb, ale keď idem cez wifi, tak mi odmerá 6 až 7 Mbps, čo znamená , že môžem sťahovať cca 600 kb až 700 kb - a je to citelne pomalšie. Poskytovatel internetu je UPC.

Este si neprezradil aka vzdialenost je medzi PC(NB) a tvojim wifi routrom. A velmi podstatny detail ci nahodou nemas medzi antenou PC(NB) a wifi routrom nejaku prekazku napriklad stenu (kolko a akych - hrubka, material). Mozes skusit jednoduchu vec, preladit sa na iny kanal a uvidis ci to bude lepsie.

1. Je router nastavený 802.11n ?
2. Ide aj ntb skutočne v "n" ?
3. Nie je pripojené na router aj iné wifi zariadenie, ktoré nemá n a tým pádom degraduje všetky ostatné pripojené zariadenia ?
4. Má router najnovší firmware ?
5. Je na ntb nainštalovaný najnovší driver ?
6. Nepoužívaš v blízkosti nejaké iné zariadenie 2.4ghz napr. bezšnúrový telefón ?
7. Skúsil si na skúšku vypnúť šifrovanie WiFi ?
8. Stiahni si program net stumbler a pozri či niečo na danej frekvencii neruší....
9. WiFi je veľmi náchylné na rušenie a preto nemôže dosiahnúť také prenosy ako kábel...