Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Core 2 Duo nebo Intel Dual Core?

Zdravím,

potřeboval bych poradit s nákupem počítačů, mám 2 varianty a nevím, který koupit s ohledem na výkon a cenu:

1) DELL GX745 Desktop, CPU: DualCore 2,8GHz(PD 920, 64bit), RAM: 2GB DDR, VGA: Intel GMA 950, HDD: SATA 80GB, CD/DVD: DVD-RW, Cena: 5532,-
2) DELL GX745 Tower, CPU: Intel Core 2 Duo 1866 MHz, RAM: 2GB DDR, VGA: integrovaná, HDD: SATA 80GB, CD/DVD: DVD-RW, Cena: 6348,-

Budou to typické kancelářské počítače, takže Office, internet, účetní software apod., sem tam nějaké přehrání videa nebo mp3, žádné hry.

Co byste mi poradili s ohledem na výkon a rozdíl cca 800,- mezi oběma variantami? Který vzít?

Díky, Pitrs

Na výše uvedené účely je to oboje výkonný dostatečně. Spíš se rozhodni podle bedny. Varianta č.1 je desktop, tedy malá bedna určená k položení na ležáka pod monitor, ale může se dát i na stojáka vedle.
Varianta č.2 je určena pouze na stojáka a nejlíp pod stůl.

Mám zkušenosti, že DVD lze dát i do klasické mechaniky na stojáka, při vysunutí jsou na šuplíčku 4 malé zoubky, za který se DVD zachytí nevypadne při zasouvání. Pokud je tam notebooková mechanika, není co řešit, tam se DVD zacvakne na střed.
Ještě zvaž, jak velký hluk bude v místě, kde bude ten počítač, ty desktopy jsou v zátěži někdy hlučnější, tower pod stolem nebude tak rušit. Ale i desktop můžeš hodit pod stůl.