Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utilitu na diagnostiku grafiky

Zdravím,
chtěl se zeptat, zda někdo neví o nějaké utilitě na testování grafiky? Mam pc s windows XP a když nastavím jakékoli rozlišení a uložím, tak bud po restartu nebo i během práce se mne rozhodí rozlišení na nesmyslné (např. z půvovních 1280x1024 na 1920x1080) LCD 17" 4:3. Po připojení k lcd s rozlišením 1600x1200 je to v pohodě,mám podezření ma LCD. Ale rád bych ověřil zda to nedělá grafika.
Díky za pomoc

Je možné že blbne monitor konkrétně posílá po kabelech kraviny a windows jej nadetekují znovu nebo nesmyslně. Podívej se do ovládacích panelů do sytému jak je tam detekovaný (asi jako monitor plug and play) a zkus mu změnit ovladač na jiný např standardní 17 crt případně ovladač přímo pro ten monitor stáhnout z netu.