Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak získat licenční kód pro windows? Formát notebooku?

Zdravim Vás pánové specialisti pro PC :-)

Mám prosbičku o radu.
1, Mám notebook, který již na spodní straně má sedřený štítek s licenčním kódem pro windows Vista. Dá se přes nějaký program nebo vyloženě oficiální žádostí u Microsoftu získat tento licenční kód pro windows v notebooku? Je to originální software, který byl již nainstalovaný při koupi notebooku a já nemohu doma již najít žádné Recovery CD a štítek je již nečitelný.

2, Potřebuji zformátovat tento notebook ASUS X58LE jelikož mám důvodnou obavu o to, že je notebook zavirovaný. Jak ho mám naformátovat abych neztratil Windowsi, když k nim nemohu najít žádné recovery CD?? Popřípadně kde najít nějakou zálohu v notebooku, kterou bych mohl vypálit na CD před formátovánim notebooku a následným znovu nainstalováním softwaru?

Jsem uživatelem notebooku, který neni odborně znalý v této problematice tak Vás moc prosím o rady, které pochopím. Předem moc děkuji za každou radu či informaci.

Pánové děkuji za rady. Notebook je opraven přes recovery jak jste mi poradili přes klávesu F9 při spouštění. Teď mám jiný problém :-) Nemohu nějak spojit notebook s bezdrátovým routerem Belkin G Wireless router. Při připojení k sítí to chce po mě pin. Ten je na spodku toho zařízení na štítku. Po zadání mě to stejně nepustí dál. Netušim kde zase dělám chybu :-(