Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boot.ini

/fastdetect /3GB/Userva=2560,nebo nějak tak to je,žejo.

Prosím o radu.
Potřeboval bych zvětšit virtuální paměť pro xp.Vim že to normálně funguje,už sem to kdysi dělal,ale teď to prostě nefunguje.Dokonce můžu boot.ini spazat a nic se nestane.
Je to proto,že se o bootování asi stará Win7,protože sem to udělal tak,že při staru PC mám na výběr Win7 a WinXP.

Jak to mám udělat,aby to fungovalo prosím?

Díky moc!

boot.ini přepínače: web.archive.org

bootloader je sedmičkový- pak by měl předávat bootloaderu xp, který si načte boot ini - ještě si počkej na názor ostatních

edit/ v češtině 833721

/userva
Tento přepínač slouží k nastavení velikosti paměti přidělené procesům v případě použití přepínače /3GB. Umožňuje zvýšit počet položek stránkovací tabulky (PTE) paměti jádra, ale zachová téměř celé 3 GB paměťového prostoru procesů.

Poznámka: Služby podpory produktů společnosti Microsoft doporučují použít u přepínače /USERVA rozsah paměti v rozmezí 2900 – 3030. Tento rozsah je dostatečně velký, aby poskytl odpovídající fond položek stránkovací tabulky systému pro všechny aktuálně známé problémy. Nastavení parametru /userva=2900 obvykle poskytne téměř maximální možný počet položek stránkovací tabulky.

To nějak nechápu.Bootloader vytvořil EasyBCD,chápu,že se o začátek stará Win7 a pak načtě boot.ini z disku s nýzvem "rezervováno systémem",ale když v tom boot.ini připíšu to co sem už předeslal,nic se nestane.Prostě si toho ani nevšimne mrcha.

musis prepisat boot.ini ktore patri tomu WindowsXP. Najlepsie tak ze vo Windows XP vlezes do ovladacie panely - system - rozsirene - bootovanie systemu a tam mas tlacitko na editaciu boot.ini
A medzi switchami musi byt medzera. "/3GB/neco" je zle. "/3GB /neco" je spravne.

P.S> Inac to co chces robit neni zvacsenie virtualnej pamate ale nastavenie user space pre aplikacie (zrejme ani netusis co robis !?), virtualna pamat sa nastavuje v ovladacie panely - system - rozsirene - vykon - virtualna pamat, a nie v boot.ini