Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvuky z počítače jako z vodovodního kohoutku

Dneska když jsem ráno zapnul PC, tak se z toho po času startování Windows ozývaly zvuky, jako by uvnitř byl puštěný vodovodní kohoutek - tak velice podobně to syčelo.
Potom ještě 2 minuty po naběhnutí Windows když sem v browseru scrolloval kolečkem myší tak to vydávalo podobné zvuky.
Už 2 měsíce mi to dělalo něco podobného při zvětšování obrázků, ale toto je poněkud hlasitější a intenzivnější a dělá to při více činnostech.
Přitom žádné zázraky jsem s tím PC nedělal, akorát včera jsem trošku přitlačil na chladič CPU-a trošku velice mírně jsem zkusil s ním pohýbat do stran, ale to by na to vliv mít nemělo.

Odchází ta deska?
Jo zvuky jdou od desky někde poblíž místa kde je procesor.

MSI 848-P
CD 2,66 Ghz

[mod]Upraveny titulok (povodne "vodovodni kohoutek v pocitaci") (MM..)[/mod]

Nic si z toho nedělej. To je v dnešních dnech úplně normální. U nás už je vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity!
Pro uklidnění bych zašel do videopůjčovny a půjčil bych si 30 případů majora Zemana, díl Studna.

Brůna

Větrák nevím ale pochybuju, ještě jsem to nezkoušel. Každopádně myslím, že na 95% to bude dělat ta samá věc, ¨která mi chrastí při zvětšování obrázků thread.php
Asi 3 minuty po startu pokud spustím www browser a skrolluju na stránce, tak to taky syčí po pár okamžicích to ale přestane.
Nenapadá mě možnost, jak by mohl mít na nějaký větrák vliv to jestli posouvám www stránku. I když proč u toho řvou některé součástky poblíž CPU na desce to mi taky moc rozum nebere.

Mě taky čím dál častěji se linou různé zvuky z počítače. Nejvíc to připomíná vrzání větráku v hospodě u Formana + cvrlikání andulek do toho.:-D Větráky to nejsou určitě a ostatní mechanika taky nee. :-/ Počkáme co zhoří a potom uvidíme8-)

Vzhledem k tomu, že jsem odborník přes auta, tak ti řeknu, jak to dělali staří fachmani, když chtěli slyšet, odkud jdou různé zvuky a šumy z motoru. Vzali kladívko, opřeli je dřevem o mtor v místě odkud byly slyšet zvuky a přiložili k uchu. Dokazali poznat šum každé pánve na ojnici. Možná, že by to fungovalo i v počítači. Jenom je třeba dávat pozor, aby kapající voda nezpůsobila zkrat.

Vyřešeno: Nějaké rady o co se jedná se nejspíš nedočkám, s tímto problémem se nesetkali zatím ani technici na reklamačním oddělení tam kde jsem to kupoval. Zítra zkusím zavolat na hotline firmy MSI co mi tam řeknou.
Budu vyčkávat, buď časem tyto zvuky zmizí a pojede to OK nebo budu muset desku reklamovat, to pokud se s deskou něco stane.

Dg. Příčinu se nepodařilo nalézt. Pravděpodobně nějaká HW porucha jako studený spoj a podobně.

To je logické zdůvodnění. Běhm scollingu je opravdu CPU vytížený, a zvuky jdou kousek od CPU..
Když to je tak běžná vlastnost, proč o tom ví tak málo lidí?
Zítra zkusím zavolat do toho MSI pak snad budu ještě chytřejší.
A hlavně mě zajímá, proč to kdysi nedělalo a teď to dělá.