Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konektory 2,5" IDE disku

Dobrý den.
Přinesl jsem si od kamaráda pevný disk z postaršího notebooku (Compaq Armada 1110, pouze FDD) na který potřebuju dostat veliké množství dat. Jak se tyto staré disky připojují ke stolnímu počítači? Do disku lze zapojit kabel k disketové mechanice (ten užší než ke stolním HDD), jenže disk nemá konektor napájení, musí se tedy pohánět z datového kabelu. Neodpálím si s ním počítač?

Jak vidím ten nápad strkat kabel od fdd do 2,5disku tak ti rovnou připomínám že když tu zde už 2x zmíněou redukci koupíš a zapojíš blbě bude po hadru. Hlavně ti nesmí z těla redukce vypadnout ten napájecí konektor co z něj vede kábl k molex koenktoru...

Jo sakra, to som mu zabudol napisat, tak uvidime ci to odpali :)

POZOR POZOR !!! Ta redukcia sa da zapojit aj naopak. Je NUTNE si pozret kde ma disk pin 1 (je to u neho nakreslene alebo na nalepke alebo pri pine) alebo zvycajne je pin1 pri jumproch. No a spravna orientacia je taka ze napajaci kablik musi ist na opacnu stranu ako je pin 1, t.j. na pin 44.