Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy HardDisk

Dobrý , potrebujem radu o kupe noveho esterneho harddisku ... chcem nejaky 500GB do 60€ .. nasiel som jeden ktory sa mi velmi pozdava .. fesicomp.sk
Adata je dobra znacka? Je to dobry disk? Nemate s nim niekto skusenosti? Dakujem pekne za odpoved

externí disky 2.5" jsou fajné pro přenášení a přetahování filmů mezi známými, taky k připojení k některým tv které utáhnou napájení disku a rozchodí jeho souborový systém.

na zálohu ve smyslu trvalého uložení se však nehodí - za chvíli zasypeš disk filmama a necháš je tam ležet - k čemu to je? na to jsou lepší druhé pevné disky do pc s kapacitou až 2tb - vychází u nich mnohem lépa cena za terabajt, jejich velikost je taková že nemusíš furt řešit docházející prostor.

ad tvůj gumák: ten obal je kvůli gumě nejspíš až příliš rozměrný - špatně se cpe do jakékoli kapsy. porovnej si to třeba s jiným provedením.

aj na zalohu aj niekedy mi urcite spadne ked pojdem na bicykli ku kamaratovi po nove veci.. :) len chcem vediet ci je to aspon trocha kvalitny harddis lebo som cital na nemenovanom fore ze niekomu po 1 mesiaci presal fungovat tak neviem..

já jen ať si ujasníš k čemu budeš 2.disk používat:
místo pro zálohy je dobré k tomu, že si tam můžeš odložit i svoje soukromá data - právě proto že jsou důležitá a nechceš o ně přijít.
přenosný disk, který kamkoli taháš pro nové filmy, se s tímto soukromím vylučuje* a pro takové soukromé zálohy musíš stejně hledat jiné místo.
už chápeš rozdíl?

*) samozřejmě existuje truecrypt