Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový hdd

Zdravím potřebuji poradit budu kupovat novej hdd Samsung SpinPoint F3 1TB, 3,5", 32MB, SATAII, 7200rpm, HD103SJ a jestly muže bejt systemovy nebo jen na data a koupit jeste jeden menší třeba nejaky 320gb na system.Děkuji za radu.

Disk se dělí typicky při instalaci Windows. V případě Visty nebo 7 a her je dobré nechat třeba 80-100 GB na systém a zbytek na data. Čili máte disk C, na něm je systém a programy a disk D, na němž jsou data, filmy a tak. V případě potřeby reinstalace systému můžete s klidným svědomím naformátovat C (což lze v případě využívání PC synem, hraním her, instalací kdejakého balastu, virů apod očekávat); toto ovšem předpokládá, že na C nejsou data.