Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím nahradit router Linksys WRP400

Ahoj,

mám od netboxu router Linksys WRP400. Vzhledem k tomu, že mi nevyhovuje (kvůli platbě pronájmu každý měsíc a hlavně kvůli poruchovosti - druhý router za dva roku), tak bych ho chtěla nahradit a tím se dostáváme ke dvoum otázkám:
1 - mohu mát jiný router než ten od poskytovatele internetu?
2 - pokud ano, jaký router by jste mi doporučili?

Mám přípojené 3 PC kabelem a jeden Wi-fi

Jde mi o to, že nynější router mi blbne - na jednom PC pravidelně nejede net - bud hlásí nepřipojeno nebo kolidující IP adresa, z toho to zase den dva jede a pak zase ne. Házela jsem sem dotaz na tu kolidující adresu a řekli jste mi, že mám router vyhodit. Tak aby to ten nový nedělal!!???

Jo, technik na Netboxu mi ale tvrdí, že tu kolidující IP adresu router nedělá - tak ted něvím.... Čím jiným by to mohlo být?

Tak mozes si kupit router sam alebo zmenit poskytovatela pripojenia a tento nech si pouzivaju sami.
Predtym ale over vo Windows na oboch PC ze je vo vlastnotiach sietovej karty u TCP-IP (v4) nastavene vsetko na ziskavat automaticky. A ak mas Vista alebo Win7 tak skusit tam aj vypnut TCP/IP v6. To je vsetko co mozes urobit ked to nepojde ani potom tak vymen router.