Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k síti

Dobrý den. Už cca týden řeším problém s připojením k LAN, potažmo internetu. Vše normálně fungovalo, pak z ničeho nic po cca 5-10 min od zapnutí PC výpadek připojení následkem špatně přidělené IP. WinXP si, vzhledem k tomu, že asi přestali vidět na DHCP router, přidělí automatickou privátní adresu 169.254.122.184 a je po připojení. V současné době už LAN ani WAN nejedou vůbec. Už jsem zkoušel všechno možné a pořád žádný výsledek. Vzhledem k oné časové prodlevě od zapnutí PC k výskytu chyby, jsem uvažoval i o přehřívání chipsetu, přestože Everest, Sandra i SpeedFan ukazovali normální teplotu. Ostatní PC v síti jedou normálně, přidělování adres je nastaveno na automatiku, žádná změna v nastavení routeru nebo firewallu. Jel jsem postupně vylučovací metodou, hledal na fórech, ale k ničemu jsem se zatím nedopracoval. Uvítám každou dobrou radu, i když jsem si vědom toho, že každá dobrá rada drahá :-). Předem díky za případnou pomoc.

Dosavadní postup při řešení problému:

1. kontrola nastavení routeru - v pořádku (ostatní pc v síti se připojí bez problémů včetně jakéhokoli cizího);
2. kontrola kabeláže - v pořádku (stejný problém i po výměně kabelu nebo přehození portu...na stejném kabelu i portu se mi jiný pc okamžitě připojí);
3. test adaptéru - zdá se ok (diagnostická karta nic nehlásí, ping na local host jede);
4. kontrola pc na škodlivý software - nic nenalezeno;
5. kontrola registru - vše ok;
6. vypnutí firewallu (SPF) - žádná změna;
7. ruční nastavení IP, masky, brány atd. - žádná změna, stále nic nejde;
8. vypnutí integrované síťovky v BIOSu (mb MSI K8N Neo3-FSR)a instalace nového LAN adaptéru do PCI - stále stejný problém :-(;
9. formát disku a nová instalace WinXP včetně nejnovějších ovladačů - pořád nic a už jsem fakt v koncích :-(;

Moze byt ze router blokuje tvoju MAC, skus si zmenit MAC alebo nejak resetnut router.

P.S. aha ina sietovka mala inu MAC, takze nie. Tak to by bolo dobre s LAN kartou v PCI a nainstalit Win znova uplne nanovo a dat si pozor aby si do toho nestrkal ziaden USB stick (moznost zavirenia) ani nic co by mohlo byt zavirene (ovladace nanovo stiahni a vypal na CD na inom PC). To bude asi nejaky vir (alebo antivir apod) a zaviril si sa aj hned po instalacii Win. Alebo nejaka velmi divna vada na zakl.doske.
V spravci zariadeni zakaz vsetky ostatne sietovky nechaj len tu jednu.
Alebo mas vadnych viac veci naraz, skus novu sietovku a kabel z ineho PC a iny port routra sucasne.

router je nějaká obskurní značka? bylo by možné ho vyresetovat a nastavit znovu?
jinou síťovku jsi zkoušel. a že dohromady s tím nepomůže ani jiný port v routeru, ani statická adresa, už mě nic moc nenapadá, vlastně není důvod aby to bylo routerem.
zkus ještě test pamětí v pc - třeba memtest. taky v eventlogu jestli nejsou nějaké zajímavé chyby.

router je OvisLink AirLive IP-1000R. reset a nové nastavení už jsem zkusil, i když jsem si byl vědom toho, že to není správná cesta, ale nedalo mi to. test pamětí jsem ve výčtu provedených úkonů nezmínil, ale dělal jsem ho hned na začátku a byl bez problému. zkoušel jsem i různé zátěžové testy, abych prověřil ostatní komponenty a taky nic. v eventlogu nic zajímavého není, tam už jsem taky koukal. před chvilkou jsem si od kolegy přivezl notebook s údajně nefunkčním připojením k netu (prý mu to stále hlásí neznámá síť), vytáhnu kabel z toho mojeho křápu, strčím to do toho jeho noťasu a ........ za cca 3s jsem připojen :-) (a pak že mu to nejde). už z toho vážně začínám blbnout

Skusal si to co som pisal vyssie? Uplne cisty Win s PCI sietovkou, vsetky ostatne sietovky zakazat v spravci zariadeni, a tu PCI kartu vyskusat v inom PC ci je funkcna.
Do cistych Win nestrkat ziadne USB sticky, neklikat v tentopocitac na ziadne D: ani nic podobne (vsade moze byt vir v autorun.inf), ovladace si vypalit na CD na inom PC. Neklikat na nic ine len na to CD a nainstalit len ovladace dosky a potom sa to musi pripojit. Ked nie tak je v haji doska alebo mas zavirenu aj instalacku Win :D

Za těch 10 let co stavím a opravuji PC už nějaké "drobné" zkušenosti mám :-), takže je mi jasné, že nic z toho co jsi psal v mém případě nepřipadá v úvahu. Win jsou originál a prověřené, ovladače též, PCI karta funkční na 200%. Jediné co by mohlo zlobit je ta základní deska, ale diagnostika mi hlásí, že je o.k. a jinou shodnou na vyzkoušení nemám :-(.

Ale prosimta netrep kraviny ze "nic z toho co jsi psal v mém případě nepřipadá v úvahu". VSETKO co pisem pripada v uvahu. Skusenosti 30 rokov HW+SW vyvoja.
Urob presne do bodky co som pisal a napis sem ci sa to potom pripojilo.

P.S. k tomu "ale diagnostika mi hlásí, že je o.k." tak tu diagnostiku si daj patentovat ptz si prvy clovek na svete ktory je schopny diagnostikovat dosku. U nas pri ozivovani prototypu dosky maka niekedy 5 svetovych expertov tyzdne kym najdu problem a ty mas na to diagnostku ! :-)

Díky za rady, ale tupej nejsem. BIOS je originál, všechna nastavení jsem znovu projel a překontroloval, integrovanou síťovku vypnul v BIOSu, instaloval novou kartu do PCI a nainstaloval čisté WinXP SP3. Nic jsem nikam nestrkal, teda kromě síťového kabelu samozřejmě :-). PC přetaktované není. Nejede to.
P.S. Nemusíš se hned čertit :-). Tou diagnostikou jsem měl na mysli POST kartu, která mi už v několika případech, u desek s vadnýcm chipsetem, oznámila chybu, přestože PC normálně nabootoval.