Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s diskem

mám problém s starsim ata diskem na kterem mám fotky a nechci je stratit daval jsem ho do jineho pc při najíždění napiše s.m.a.r.t. status bad replance and backup windows najíždí ale pak se restarruje dal jsem jiny hdd s windows tak to teda najelo v program files sem ho našel ale nechtel se mi otevřít napsalo to že neni naformatovaný jestli ho chci naformatovat strašne dlouho to načíta potom sem ho teda otevřel bylo to tam vse ale kdyz sem vypl a zapl uz to zase chtelo formátovat a uz to neotevřelo co mám dělat nechci stratit fotky dik

Ten disk je v haji, skus nabootovat live linux z CD (ubuntu alebo knoppix apod) linux na rozdiel od Windows zvykne fungovat aj ked blbne disk, a skus tie data vykopirovat. Vsetko uz asi nevykopirujes disk ma urcite uz vadne miesta. Pri kopirovani ho nechaj aj hodiny nech skusa citat, nebude to za 5sekund. Mozes skusit aj testdisk ci nenajde viac dat. Druha moznost je uz potom len specializovana firma a priprav si aspon 10tisic a vysledok je neisty. Fotky mas mat zalohovane.