Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s konfigurací stránkovacího souboru.

Dobrý den . Před chvílí se sám od sebe restartoval počítač a při načítání Windowsů mi vyskočila tabulka že je problém s konfigurací stránkovacího souboru a ještě cosi s pamětí. Bylo tam ještě napsaně že to nastavení mám změnit v nastavení/systém/upřesnit/upřesnit/výkon a jak sem tam najel tak se mi tam ukázala tahle tabulka.Poradí te mi prosím co s tím ?

[24zg6ds.jpg]

ještě se chci zeptat co tady mám tady vlastně přenastavit a nakolik.

[f2q3d3.jpg]

Můj PC.

AMD SEmpron 3100+ 1.81 Ghz
1.0 Gb ram 2x 512
Ati Radeon X1650 Series 512Mb
WD 60Gb
Forton 250W

U té virtuálky dej "Změnit" a zatrhni "Velikost určí systém". Po restartu by to už mělo být OK.

Jen technická: 256MB je pro tvůj systém zřejmě málo. Já osobně mám stránkovací soubor vypnutý (a překvapivě neskuhrá ani Photoshop, kterému se to obvykle nelíbí), ale mám ve stroji čtyřikrát víc RAM, než ty. Ona by se ta velikost měla pohybovat (ve tvém případě) kolem 1GB. Nemáš náhodou příliš zaplněný disk?

Aha zkusím díky . Z celkových 55 Gb mám volných 1.70 Gb. Ještě se chci zeptat jestli s tím nesouvisí to že mi Pc dělávalo že někdy detekovalo druhý disk a někdy zase ne tak sem ho odpojil. Tak to stím nesouvisí že když nemůže ukládat do RAM tak tak ukládá na druhý druhý disk a teď když jsem ho vydělal tak mu tam chybí ???

obrázek: nastavení virtuální paměti
nejdřív stránkovací soubor zruš - zatrhnout "nepoužívat ..." - kliknout na nastavení - ok. a restart.

mezivsuvka: teď můžeš nechat zkontrolovat disk (souborový systém) na c:, protože vadné místo na disku mohlo být příčinou selhání swapu. kontrola systémového disku si vyžádá restart.
defragmentaci není třeba dělat, a určitě ne před kontrolou disku.

teď nastavit zpátky stránkovací soubor (virtuální paměť, swap) podle obrázku nahoře - a sice tak že počáteční a největší velikost bude stejně velká, nemá smysl víc než 512mb - protože přístup na disk je proti ram příšerně pomalý a pro odswapování zavazejícího obsahu ram je použitelný jen nouzově. odkliknout "nastavit", ok.