Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux Xubuntu

Zdravím, Má zde někdo zkušenosti s Linuxem Xubuntu? Mám jeden problém. Nainstaloval jsem Xubuntu ve Windowsech (2. nabídka v obrázku). Instalace proběhla v pořádku, i spuštění proběhlo v pořádku ale potrápila mě jedna věc, a to rozlišení. Při prvním spuštění bylo rozlišení 934x??? (nebo nějak tak, už se nepamatuju, kdyby bylo potřeba napíšu sem jaké bylo přesně). Větší už se nastavit nemohlo, jenom menší, tak jsem dal 800x600. Obraz byl dobrý, ale bylo všechno velké. Chtěl bych mít jinačí rozlišení, mám LCD 21.6' (je to TV připojená pomocí D-SUB) Ve woknech používám rozlišení 1280x960 (16-bitů). Lze nějak nastavit v Xubuntu větší rozlišení (a 16:9)? Prosím, pomozte mi. Dík

Kamarád má na počítači xubuntu a při instalaci měl možnost ovladače grafiky. Otázka je, jak probíhá instalace skrz Windows. Určitě tam nebude takový množství voleb jako při normální instalaci.
Jinak s nVidiema šlape linux odjakživa suprově, s (staršíma) ATInama bývají nemalé potíže ovladačů.

Xubuntu je stejný jako Ubuntu, akorát není to tak náročný na HW a používá starší desktop. Ovladače k GK sem neinstaloval kvuli rozlišení ve Windowsech (když jsem je měl nainstalovaný tak bylo vždy špatný rozlišení) Buďto to udělalo to, že nemám nainstalovaný ovladače anebo jsem neměl full instalaci.

Nechce se mi zakládat nové téma, tak to napíšu sem:

Tentokrát sem to instaloval z CD a vše proběhlo v pořádku až na tu grafiku. Teďka jedu na rozlišení 960x600. Nemohu najít ovladače na SIS 661FX pro Linux (na officiálních stránkach mi to nechce stáhnout, ukazuje mi to že nemohl být přečten zdrojový kód :-(... Nepomohly byste mi prosím?