Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní počítač

Všechny vás tu zdravím,
potřebuji vaši radu,
mám počítač s parametry:
Typ CPU - DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
Název základní desky - Asus P5K SE/EPU (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Čipová sada základní desky - Intel Bearlake P35
RAM - 2GB (2x 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Grafický adaptér - Radeon X1600 Series Secondary (256 MB)
Zvuková karta - Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2]
HDD - Seagate Barracuda 7200.10

A nyní k mému problému.
1. Dochází k samovolnému restartu, někdy i při samotném bootování a načítání OS. Někdy zase počítač dokáže běžet i dvě hodiny ale vždy to končí samovolným restartem. Někdy PC zkolabuje do modré obrazovky, ale ihned se sám restartuje, dokáže se restartovat i při instalaci OS.
2. Je problém instalovat z DVD-ROM mechaniky, už při instalaci OS mi instalace končila, že nelze najít požadované soubory a instalace bude ukončena. Ale k temto problémům docházelo i při pouhé inslalaci např. MS Office z CD.
3. Po startu OS mi někdy nefugujou nějaké aplikace, jindy zase fungujou, někdy se vypíše obrazovka s "Program provedl neplatnou operaci a bude ukončen. I při instalaci Firefoxu mi to několikrát zkolabovalo a poté mi to vypsalo že nelze nalézt data potřebné pro instalaci.

Dříve tento počítač běžel v pohodě, používal se 2 roky bez větších problému, vše ale skončilo asi před dvěma týdny kdy začalo docházet k velmi častému restartu a problémy s aplikacemi viz. bod 3. Zkontroloval jsem DVD mechaniku a HDD a nezjistil jsem sebemenší problém, na jiných počítačích běží DVD mechanika a HDD úplně bez problému.

Prosím vás tedy o radu, sedím nad tím 4 dny v kuse a už nevím.
Pokud potřebujete další informace, tak si o ně nappište.
Předem mockrát děkuji.

Myslet si, tak to tomu zdroji nepomůže. Množství ventilátorů nevypovídá o kvalitě chlazení, potažmo celýho zdroje.
To je podobný, jak počítačový bedny - někomu stačí dva větráky a chladí mu to dobře, jinej má na stejné sestavě větráků osm a přehřívá se mu to. Záleží na konstrukci bedny.
Zpět ke zdroji - nejde jen o to chlazení, ale o specifikace výstupních proudů.