Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s pc sestavou

Ahoj Chtěl bych věděť co říkáte na tuto sestavu, potřebuji se vlézt do 20 000 +/-

Operační paměť KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX XMP
Počítačový zdroj CORSAIR TX650
Základní deska GIGABYTE P55-USB3
Procesor INTEL Core i5-760 Quad-Core
Grafická karta SAPPHIRE HD 5770 VAPOR-X
Pevný disk WESTERN DIGITAL Caviar Black 1TB SATA III 6G 64MB cache
Chladič procesoru ARCTIC Freezer 7 Rev.2
Počítačová skříň CoolerMaster Elite 330 černá
20" LG Flatron W2043S-PF

Tato sestava na alze vyšla za 21000,-
Určitě si nechám poradit, počítač bude sloužit k hraní nejnovějších her.
Hlavně potřebuji vědět jak je na tom ta grafika a jestli bude stačit zdroj.

Děkuji za odpovědi.

Proč Intel? Proč jen HD6850?

Dnešní hry (resp. naprosto drtivá většina z nich) potřebují "jen" jakékoli čtyřjádro s frekvencí okolo 3GHz. Co je zásadnější, je výkon grafiky. Pokud to má být PC na hry, já bych dnes volil jako naprosté minimum právě tu HD6870, i s ohledem na příchozí řadu HD69xx, která s výkonem pohne zase o kus dál. Počítač na hraní se staví vždy od grafické karty, pro kterou se postaví "zbytek" PC dle jejího výkonu.

A co se týká intelofilství, to je tvůj problém. S výjimkou i7 a slotu 1366 IMHO nemá Intel dnes co nabídnout, je dražší a výkon není o tolik vyšší (hlavně pro účely hraní), aby to ospravedlnilo vyšší cenu. Dalším aspektem je pak zastaralost současných desek od Intelu (SATA6, USB3) a jejich vybíravost co se pamětí týká.

edit: postav si to samozřejmě na čem chceš (mně to ostatně je celkem jedno), radu i názor jsi dostal. Počítače stavím profesionálně a názor je podepřený zkušenostmi.