Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

Tak ste mě (a informace na internetu obecně) nahlodali a odradili od koupi notebooku, že si spíš pořídim klasický PC. Je mi jasný, že bude lepší si ho sestavit sám, ale nemám potřebnou odbornost. Našel jsem si tady tudlensto - http://www.mall.cz/pocitace-znacky/hal3000-hal3000 -platinum-7314
Co na to říkají odborníci, dalo by se to považovat za kvalitní stroj (poměr výkon/peníze), kde rozchodim nějaký náročnější hry - gothic 3, CoD 4, možná Mafii 2?
Jináč má někdo zkušenost s touto firmou, resp. se sestavením PC od nich? - www.czechcomputer.cz

Díky
Michal

1. Ten PC je slabota. Jen dvoujádro, levná a na dnešní poměry relativně nevýkonná grafika.
2. Rozhodně bych si spíše nechal sestavit PC od prodejců komponent.Spíše než CZC bych asi doporučil Alfu, je IMHO levnější.

Pro inspiraci tu máš jeden PC co jsem navrhoval dneska komusi jinému:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11JE0 10XR8010U71010KCB010QLH010XHH020P6L01107L010F9H01

edit: CoD4 bych mezi náročné hry rozhodně nedával ;-) (A btw je to strašně stupidní hra, jak SP tak MP)

Teď to zrovna prohlížim. Řikáš že kdybych si todle objednal a kolega mi to sestavil, tak za to dáš ruku do ohně, že jde o good comp? :-D Mě se to líbí, procesor super, v grafárnách se vůbec nevyznám... řikáš že bych do toho měl jít?

Sešroubovat to půjde. Co ti asi (možná) bude chybět, je druhý SATA datový kabel (běžně bývá ve výbavě desky jen jeden), což je cca 15-50Kč a napájecí 220V kabel (cca 50Kč, pokud již nemáš). A chybí tam Windows 7, což je dalších cca 2400Kč.

edit: "sešroubují" ti to rovnou v té Alfě (pokud nemáš kamaráda apod.)

Sakra tak to by nemuselo bejt špatný, když to tam daj i dohromady... každopádně skrze ten windows... musí tam být nutně tenhle, nebo stačí klasickej XP? Na svym vysloužilim PC mám klasiku XP, jak fungujou a jaký jsou nový sem se nezajímal, přehled nemám.

Ohledně operačního systému se musíš rozhodnout sám - pokud nemáš krabicovku těch WinXP, tak na novým PC to nebude legální, navíc už taky na to nemusí být ovladače, WinXP spousta výrobců už prostě přestává podporovat (ale nejspíš ovladače budou, hlavně na desku). A já zastávám názor, že na nový PC patří novej systém, tedy momentálně Win7 64bit.

Kdyby to nebylo kompatibilní, tak by ti to nepředkládal.
Možná napájecí kabel, taky je tam monitor (máš, nebo taky chceš koupit, jakou velikost?) a osobně bych ještě přidal lepší chladič na procesor + teplovodivou pastu, ten procesor dost hřeje a box chladič bude kapánek hlučnější (v zátěži).

Jinak tady máš srovnání (je to z webu, kde spíše nadržují nvidii):

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/1 9043-graficke-karty-amd-radeon-hd-6850-a-hd-6870-v -testu?start=16

a k tomu srovnání GTS450:

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/1 8668-nvidia-geforce-gts-450-lidova-fermi-za-tri-ti sice?start=14

Je z toho vidět, že 6870 je o dost výkonnější, než GTX460 1GB (cca 20%), a ta je zase o dost výkonnější, než GTS450 (skoro 2x)...