Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neznámý VIRUS ovládá mé PC - POMOC!

Dobrý den, do mého PC se po třech letech dostal virus kvůli nějakému souboru. Hned po zjištění, že je v souboru virus, jsem soubor smazal. Ale podle všecho bylo už pozdě. PC jsem vypnul a při pokusu o dalším zapnutí se mi normálně začal načítat WIN (mám Windows XP Home Edition) a po načtení se neobjevila obrazovka s přihlášením nebo Vítejte, ale modrá obrazovka s nápisem Stop: c0000218 {Chyba souboru registru} Registr nemůže zavést podregistr (soubor): \SystemRoot\System32\Config\SOFTWARE nebo jeho protokol nebo alternativní kopii. Okamžitě jsem to začal řešit. Podle tohoto návodu přímo od Microsoftu - cs jsem PC "úspěšně" zprovoznil. "Úspěšně"? ČTĚTE DÁLE.

Vše se povedlo a PC se úspěšně zapnul. Jenže při zapnutí jsem měl ve výběru účtů pouze jeden účet: Owner
Tento účet jsem v žádném případě nikdy před tím na PC neměl. Měl jsem pouze 2 jediné účty: Administrator a FaRaO. Ten účet Owner si určitě vytvořil ten VIRUS. Nejde ani internet. Před tím ale šel. Ale to je asi tím, že na tom účtu Owner neni nastavená IP atd. S virusy jsem už měl tu čest párkrát se setkat, jednou dokonce došlo i k reinstalu systému. Nebyla jiná možnost. Ale o tomto typu viru jsem nic neslyšel. Nic o tom nevím. PROTO VÁS PROSÍM O RADU: Co mám teď dělat? Na účtu Owner nebylo nastaveno moje obvyklé rozlišení 1440x900 ale bylo tam 800x600 asi tak nejak... Ani programy tam nebyly atd. Samozřejmě, je to jiný účet. Ale kdo ví, co ten virus je vůbec zač a co umí. CO MÁM TEĎ DĚLAT? Jaký je další postup? Ten účet Owner neměl heslo a je správce PC. Takže co teď? Mám ten účet smazat a projet PC antivirem nebo použít NĚJAKÝ PROGRAM? Pokud ho mám smazat, jak? Mám na PC důležité dokumenty a je v síti s firemními PC, ze kterých si v žádném případě nemůžu dovolit ztratit data! Virus by se mohl rozšířit po síti, proto jsem samozřejmě odpojil PC od internetu. Prosím poraďte mi, co teď dělat. Do teď jsem pouze opravil tu chybu registru aby mi šel spustit PC a zjistil jsem že se mi na PC vytvořil nový účet který požaduje aktivaci WIN. PROSÍM PORAĎTE

S pozdravem
Jakub

Tak jsem to vyřešil :) Před asi dvěma měsíci, delší dobu sem tu pak nebyl.. Děkuji všem za rady :) Udělal jsem to přesně podle tohodle návodu 307545
Pak jsem wokna aktivoval přes telefon a vše je OK. Virem to nebylo, jen se kvůli výpadku proudu pravděpodobně nekorektně ukončil nějaký ten svazek. Vše je OK takže ještě jednou díky ;)