Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava CTR monitoru

Zdravím,

doposud jsem měl CTR Liteon monitor, dokud nezačal blbnout. A to tak, že se obraz zužží do tenkeho pruhu. Když jsem do monitoru lehce přaštil, tak se obraz narovnal, ale to už teď nepomáhá. Máme ho už hodně dlouho (6-8let) a je skoro denně v provozu. Chci se zeptat zda se to dá opravit, a kolik by to cca asi tak stálo. A jestli by to ještě nějakou dobu vydrželo (jestli ta oprava má cenu).

Mnohokrát děkuji za rady.

Souhlas, ale v CRT monitorech je jedno místo, kam lze jít téměř najisto - vývody VN trafa. Ale tazatel píše, že mu to dělá proužek, předpokládám horizontální, v tom pádě obvykle stačí protočit všechny trimry ve vetikálu. A taky píše, že to facka spravila, to je vždycky dobré znamení, pak lze obvykle s úspěchem použít pro lokalizaci závady metodu "datel".