Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesílení hlubokých tónů u reprobeden

Zdravím,

Existuje nějak bass eq, který by měl koncovky pro zapojení in/out a u procházejícího zvuku by zesiloval, respektive dali by se tam zesílit bassy u reprobeden. Sice mám receiver k reprobednám a bassy tam jdou zesílit, ale stále to má velkou rezervu.Něco jako je tohle: GEB-7

Jenom je to určeno pro kytary, jestli jsem správně pochopil.

přeji hezký den

Vzali li bychom to po řadě. První krok jak zprznit hudbu umožňuje reciver, který vždy obsahuje korekce a napálením basů a potlačením středů a výšek získáš duńák. Druhý a podstatný článek jsou reprobedny , jejich velikost a s tím spojená instalace basového reproduktoru který musí mít dostatečný rezonanční prostor, případně rezonanční nátrubek. správně navržená výhybka je samozřejmostí.
Subwoofer je určen ktomu, aby zahrál jen basové kmitočty, které nemůže zahrát reprobedna pro nedostatečný obsah nebo pro malé rozměry, tím myslím ke vztahu k velikosti (průměru) basového reproduktoru. Je pravdou, že se nyní používá systém Cink Bum, kde je využito nedokonalosti mozku, který si celé chybějící střední pásmo "domyslí" . Lidem s absolutním hluchem to stačí, zvláště je li hudba reprodukována v prostředí, které se k poslechu vůbec nehodí. (akustický tlak, frekvence, ....to je už na jinou diskuzi)
Tobě doporučuji sehnat samostatný zesilovač, teřba mono nebo stereo, připojit k němu nějaký levný subwoofer který zahraje celé basové spektrum, nebo aspoň podstatnou část, postavit jej do rohu místnosti a napálit volume na plné kule.Budou li u toho blikat ledky, bude to absolutní kočkolap.:-D