Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nevypaluje dvd r-

Ahojte,potřebuju poradit s vypalovačkou. Mám Pioneer DVD- RW DVRKD08RS a nejde mi vypálit dvd r- Ale dvd rw se vypálí v pohodě. Taky se sekne mechanika a musím restartovat pc. Vypaluju v Ashampoo a donedávna v pohodě.Přeinstaloval jsem i vistu,vypalovací program a mechaniku a pořád nic. Díky všem.

Čistící CD jsem vyzkoušel - značkové- a bez jakýchkoli komplikací negramotná mechanika obživla jako po maturitě ze čtení a psaní. Do té doby jsem to vždy čistil ručně, seřizoval laser i geometrii pojezdových lišt pokud to tam bylo možné a byly stavěcí, ale musím přiznat, že ruční práce za tu námahu, vzhledem ke stejným výsledkům nestojí.
Mimochodem čočka je tvrzená a poškodit ji může jen mimořádné nemehlo nebo dřevěné čistící CD se špatně zatlučenými hřebíky.

---nejde mi vypálit dvd r- Ale dvd rw se vypálí v pohodě---
Je možné, že si mechanika nerozumí s použitým mediem. Nevím jak je stará, ale výrobce někdy vydává upgrade firmw, aby tam zahrnul nové výrobky na trhu. Situace je taková, že renomované firmy nakupují u svých subdodavatelů a tisknou na to svoje firemní loga. Takže výrobky stejné firmy mohou časem měnit svůj původní zdroj a i vlastnosti. Když se to prohlédne v rozpoznávacím softw, tak se okruh skutečných výrobců značně zúží a je vidět, že některé firmy jsou zákazníky stejných producentů.