Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde přehrát wav jinak než přes Windows Media Player?

Dobrý den,
potřeboval bych přehrát wav zvuk přes příkazovou řádku tak, aby se nespouštěl WMP, ale aby se zvuk přehrál stejným způsobem, kterým se přehrávají systémové zvuky. Tzn. aby se zvuk přehrál bez viditelného spouštění jakéhokoliv přehrávače.

Jde to přes příkazovou řádku nějak vyvolat?

Jediné co jsem našel je zadání UNC cesty k wav souboru a tím se spustí asociovaný WMP, ale to není řešení, které by bylo vhodné.

Díky za nasměrování. Funguje to ale pouze v XP. V Windows 7 ne, tam to končí podle vystrizek.png.

Pro XP jsem nakonec použil
%windir%\system32\sndrec32.exe /embedding /open /play /close zvuk.wav

U Windows 7 i po nakopírování sndrec32.exe do %windir%\system32 nejde sndrec32.exe přes regsvr32 %windir%\system32\sndrec32.exe zaregistrovat. Končí to opět odkazem na neplatnou DLL viz vystrizek2.png.

Kdyby někdo cestu pro W7 znal a podělil se o to, byl bych moc rád.

texťák:

Set wmp = CreateObject("WMPlayer.OCX")
wmp.settings.autoStart = True
'wmp.settings.volume = 50
wmp.URL = "C:\Users\tadydada\Desktop\1.wav"

'wait til it stops
while wmp.Playstate <> 1
WSH.Sleep 100
wend

uložit jako vbs
upravit cestu

voláto wmp ocx - zmanipulovat guid wave parseru (guid.php) se mi zatím nepodařilo. Takhle je to dostatečně neviditelný a funkční.