Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mininotebook a wifi připojení

Dobrý den, zakoupila jsem levný čínský mininotebook malé neteři na hraní, vše jsem nastavila dle návodu, notebook detekuje mou wifi síť, dokonce mi hlásí, že je připojen, ovšem po kliknutí na ikonu IE a zadání nějaké webové adresy se požadovaná stránka nezobrazí a píše mi to "Cannot find server or DNS error". Jsem běžná uživatelka, lama, a nerada bych se v notebooku vrtala, ale pokud by se jednalo jen o nějakou banalitu, kterou by byl schopen vyřešit i někdo jako já, budu ráda, když mi kdokoli poradí, jak na to. Předem moc děkuju. Gábina

Ano, mám otestováno, můj notebook, ze kterého teď píšu, je k ní připojen. Poskytovatel mi při zapojování sdělil, že na svou síť mohu napojit najednou až tři zařízení (mám samostatnou síť, bydlím v rodinném domě).

Ano, WinCe.

Píše to:

Windows IP configuration

Ethernet adapter [GETCE6B1]:
IP Address ..... : 0.0.0.0
Subnet Mask .... : 0.0.0.0

Ethernet adapter [RT28701]:
IP Address ..... : 169.254.165.147
Subnet Mask .... : 255.255.0.0
IP Adress ...... : fe80::2e0:4cff:fe9b:leb2%9

Tunnel adapter []:
Interface Number .. : 4

Tunnel adapter [6to4 Pseudo-Interface]:
Interface Number .. : 3

Tunnel Adapter [Automatic Tunneling Pseudo-Interface]:
Interface Number .. : 2
IP Address ........ : fe80::5efe:169.254.165.147%2

DNS Servers ....... : 192.168.2.1.

IP Address ..... : 169.254.165.147

ten krám se vůbec nepřipojil na domácí router nebo k čemu se to mělo připojovat, adresa 169.254.x.x znamená neúspěšné připojení k dhcp.
nepožívá oný router neznámé "wpa" šifrování pro notebook?
nevysílá na kanálech 12 nebo 13?

DNS Servers ....... : 192.168.2.1

to je adresa routeru? potom bych tomu netbooku nastavil ručně adresu třeba 192.168.2.111 (maska 255.255..255.0, brána=gateway 192.168.2.1), jestli se chytí.

Tak já nevím, já jsem dostal stejný "krám mininetbook" a měl jsem problémy se připojit a po tomto odkazu mi to funguje OK. Jen potom co se mi to "nějak" nastavilo na domácí router, tak jsem v nastavení připojení u RT28701 v záložce IP Adress zaškrtnul "Obtain an IP adress via DHCP" a už to šlo se normálně připojit.

nezpochybňuju, dělá to tak 90% homeusers a všem to funguje.

jenže když to vypíše "IP Address ... : 169.254.165.147" - to znamená že adresu od dhcp nedostal, pak je někde problém. nastavením statické adresy se dá ověřit zda vůbec vidím na router.

ale tazatel se neozývá - buď je mu to jedno, nebo doteď hledá wifi signál.