Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Ahoj, chtěl bych znát váš názor na mojí sestavu s tím, že si časem dokoupím lepší GPU a případně i cpu a ramky.

ZK: http://www.alza.cz/gigabyte-ma770t-ud3-d144538.htm
CPU: http://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x2-250-d153958.ht m
GPU: sapphire-hd-5450-d154349.htm
ZDROJ: Corsair HX450w
HDD: WD caviar 500gb
RAM: http://aukro.cz/item1293333128_a_data_ddr3_2gb_160 0g_2x1gb_kit_gaming_edition.html

Dík moc za názor.

lepší je si koupit na alza tuto, protože naco si kupovat 2x1gb za takovou cenu když se dá sehnat do 1800kč lepší a 2x2gb (pokud máš např win xp 32 bit, tak ti to vezme něco málo přes 3gb) a nebo jen 1x2gb a nebo tedy 2x1gb to na alze seženeš levněji než na aukru a je máš na to i záruku a není to rizikové, ale nekupuj hlavně patriot, když už tak kingston, corsair a pod. A když už levnou grafiku tak nejlépe tuto: ASUS EAH5570

(test spam [scaner] botu, založila jsem si email před měsícem kvůli spamům ale žádný spam zatím nepřišel, tak zkusím za jak dlouho nějaký, a kolik jich dorazí)

cervena.karkulka8945@seznam.cz

tady je napsaná minimální konfigurace(myslím si, že to funguje i na slabší sestavě)
spíš asi bude otázka jestli ta hra zkousne integrovanou grafiku, která má pokud vím 128MB paměti ddr3 1333mhz + jestli to nebude lbnout kvuli ovladačum
Hardwarové požadavky Left 4 Dead

Minimální hardwarové nároky na Left 4 Dead jsou nasledující:

* Operační systém: Windows Vista, XP nebo 2000
* Procesor: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 nebo AMD64X2 (nebo vyšší)
* Paměť RAM: 1 GB pro Windows XP / 2 GB pro Windows Vista
* Pevný disk: Minimálně 7.5GB volného prostoru
* Grafická karta: DirectX 9 kompatibilní grafická karta (grafická karta musí mít minimálně 256 MB paměti a měla by mít podporu pro pixel shadery 2.0)
* Zvuková karta: DirectX 9.0c komaptibilní zvuková karta

odpověď byla na:

Návrh AMD - základ (s integrovanou grafitickou kartou)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0YQA0 10ZY4010RM1010P6L010IYL01

No až budou peníze, už jenom koupíš některou slušnější grafickou kartu.(HD 6850,HD6870,nV GTX460)
(ta karta, tebou vybraná, je blbost kupovat)

při gtx460 to bude hodně, já sem měla 2 jádro a platily sme 1500kč/měs teď mám 4 jádro a platíme 2800/měs a příští rok to bude nejspíše 3300kč

Nesmíš soudit všechny podle sebe. Pokud smažíte počítač nonstop, tak se zvýšená spotřeba projeví. Pokud to má na běžný hraní, tak rozdíl těch pár wattů nepozná - mezi dvojjádrem a tímto čtyřjádrem je rozdíl jen 30W, což je prakticky nic. Když uvaříš pár litrů vody ve varné konvici, tak propálíš víc elektriky, než kolik činí rozdíl mezi 2 a 4 jádrem.

No já nevím...tak 4hodiny denně krát 5 je 20hodin za týden plus 6hodin o víkendu je 26hodin za týden a pro zjednodušení kdyby měl měsíc 5týdnů tak krát 5 je 130hodin provozu za měsíc (s rezervou jako prase páč 130/kalendářníma 30 je 4,3hodiny denně)

Kdyby ten tvůj nový 4jádrový počítač žral 1kwh tak máš v pokoji nejen slušně vytopeno a i tak to vyjde při ceně 5kč/kwh na nějakých 650kč za měsíc.

Ve skutečnosti bude spotřeba počítače v plné zátěži max cca třetinová, se všemi krámy kolem (monitor,repro)poloviční a při běžné práci (internet,video) i s krámy třetinová.

Řekl bych že spíš máte novou telku, nejspíš plazmu!
Půjč si ten krám na měření spotřeby (elektornický elektroměr do zásuvky) a přesvědč se!