Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kterou linux distribuci ?

Rozhodl jsem se rozsirit svuj zaber, a oprostit se doma od nelegalniho OS. Tedy vymenit widle za tucnaka. Mam minimalni skusenosti v oboru a rozhoduju se pro vhodnou distribuci. Protoze jsem wokenni typ, melo by to byt neco prevazne klikaciho, nejlepe v materskem jazyce... Mozna take 64bit, pro dobry pocit ze nemam Athlon 64 jen z modnich duvodu (neni to blbost?).. Poradte ktery linux? Pripadne link na zdroj ku sosani ? Diky za vas cas...

mám pocit, že k této distribuci se někde na netu toulá :)) kniha v pdf v češtině. Možná k jejímu předchůdci Mandrake? Možná je spolupachatel p. Bíbr? Za jakékoliv zkomolení se omlouvám, jen tak vytahuji ze vzpomínek, abys měl co zadat do gůgla ;-)
Nebo někdo jiný si vzpomene lépe a radostněji, než já a za krkem mi sedící opice? :-p