Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názor na 24" monitor Iiyama E2409HDS

Dobrý deň,

rád by som sa spýtal na váš názor na 24" monitor Iiyama E2409HDS.

Mám možnosť kúpiť ho za 164€ s DPH. Používaný bude na:

- AutoCAD
- SolidEdge
- kancelárske používanie (multitasking, monitor napojený na notebook)

Teda nič extra, len potrebujem veľkú plochu. Je táto značka kvalitná, či mám sa čoho obávať. Je táto cena výhodná? Ďakujem za názory príp. tipy.

Chtělo by to asi vidět vedle sebe... Pravou je, že 16:9 je opravdu nudloid. A ač se zdá rozdíl na výšku malý, "jen" 120px, tak někdy to může znamenat hodně.
Já CAD nemám a nepoužívám, spíš se věnuji úpravám fotek (před odnesením na flashce do labu) a širokoúhlý monitor mi k PC nesmí...:-) Mám staré dobré 4:3 a neměnil bych.

Ja by som sa nebranil ani 16:10 ale dnesne trendy su jasne, vsade su tlacene tieto 16:9. Ono naozaj nebudem robit prieky kvoli 120px.

Mne prijde vrcholne zvrhle pchat do ntb nudle LCD. Na mensich teda urcite, kedy nie je mozne rozumne umiestnit napr. dva dokumenty vedla seba, lebo aj tak je maly. Tam sa stary dobry pomer 4:3 priam pyta, ale dnes si toho moc nenavyberame, co je "in" toho je 99,8%. :-(

V notebooku mám 16:10, 12" (rozlišení 1280×800), to ale "díky" TN technologii (a pochopitelně také rozměrům) a tomu, že do ntb se zkrátka nedává nic extra nehodí na nějakou vážnější práci s fotkami a tak. U PC mám 20,1" Dell (1600×1200) s S-PVA panelem a docela si stran kvality obrazu chrochtám. Odezva je mi buřt, hry nehraju a na filmy mám televizi.
Všemožné FullHD a jánevímcoještě je zkrátka in.

Bez problemu.
Mam pred sebou jeho mensiho bratricka E2208HDS.
Znacku jsem vybiral podle toho, ze hosi na sichte se softy na merenim vyroby pouzivaji pouze tyto znacky (tzn. provoz 24/7 na velinech). A mam takovy dojem, ze jsem se nesplet.
Ze ma TN...? No a...?
Stejne ho ma clovek porad pred ocima...a hry nehraju. I kdyz i tohle zvladne.

Nakoniec som teda objednal tento monitor a som s nim velmi spokojny.

Farby displaya neoslnia, ale je to len TN panel, tomu odpoveda aj kvalita, ktora vsak nie je nijak hrozna.

Velkym plusom monitoru je velmi dobra polohovatelnost displaya a to ako na vysku ako aj naklon. Maju to skutocne vymakane, na vysku sa da nastavit dobrych par centimetrov, co je vyhoda, nakolko som vysoky. Nastavenie vysky ide kedykolvek prestavit jednou rukou, monitor sa plynulo posuva - skutocny luxus. Naklapanie je tiez OK.

Takze s volbou som po temer mesiaci spokojny, s kludnym svedomym odporucam.

Zdravím, mám na vás dotaz ohledně polohovatelnosti. V komentáři píšete, že lze monitor polohovat na výšku, můžete mi ot prosím potvrdit, opravdu se bavíme o modelu E2409HDS ? Viz např. http://www.alza.cz/24-iiyama-prolite-e2409hds-cern y-d195934.htm#recenze Ve specifikaci totoho monitoru jsem žádný údaj o poohování na výšku nenašela a docela bych to uvítal. Jak to tedy je?
Další věc, jak jste spokojený s vestavěnými reproduktory, je zvuk z těchto repro vhodný alespoň na pouštění pohádek a běžného ozvučení filmů? Jaké je vaše hodnocení ...
Díky za názor.
MB

Ja mám presne model iiyama ProLite B2409HDS a monitor má skutočne postupne nastaviteľné polohovanie. Je to veľmi pohodlné a kupodivu spoľahlivé polohovanie (nie je potrebná aretácia, samo udrží nastavenú polohu). Nikdy sa mi nestalo, že by sa pohlo.

Nastaviteľné je na výšku od stola 5-20cm. Repro sú za tú cenu OK, aj hudba sa na tom dá počúvať (v robote rádio), neurazí. Veľmi dobrá kúpa, čo môžem zhodnotiť po roku. ;-)