Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trojský kůň

Zdravím,

potřebuji poradit. Brouzdám po netu a sháním materiály k seminárce a najednou mi Avast hlásí, nalezen trojský kůň na C:/Users/jajinka/AppData/Local/Microsoft/Windows/T emporary Internet Files/Low/Content.IE5/YXCKTJ4T virus: JS:ScriptIP-inf (Trj)
A doporučenou akci jsem měla přesunout do truhly, tak jsem přesunula do truhly. Jelikož tomu nerozumím. Můžete mi napsat, jestli tento vir může něco dělat, když je v truhle např. stahovat soubory, zjišťovať hesla atd. Nebylo by nejlepší tento vir smazat?

díky moc

Tak jsem koukala a chráněný režim mám zapnutý. Jenom se zeptát, pokud tento vir mám v truhle, tak nemůže dělat nic!!! A co je lepší dávat raději smazat anebo přesunout do truhly pro příště? A myslíš si, že avast je spolehlivý, že najde všechny viry? Můžeš doporučit antivirák, který je lepší než Avast?

antivir nepoužívám - mažu osobně
chráněný režim je fajn věc - zabrání spuštění dat v systémových oblastech, jen v pár uživatelských oblastech a to silně omezeně, defakto vůbec.
příště mazej - tyto data jsou k ničemu- ie ten skript stáhnul a pochybuju, že spustil.
používej antivir- který umíš obsluhovat - kvalitativně jsou totiž zhruba stejné a stejně bezbranné vůču uživatelově zásahu. spíš se uč obsluze systému - je to mnohem výhodnější než antivir.

ale ne - nejslabší článek na počítači není program, ale uživatel- v tomto případě ty. antivir dělá co může, IE taky, ale pokud ty si postavíš hlavu - vir může projet. takže ne, vir není- dojdi si pro klid na to fórum a ručně ti zjistí jestli čistě náhodou tam něco není. ju? od toho se tomu říká preventivka.

skript/vir se válí jen v cache (automaticky uložený obsah webu), zde bude časem přepsán novějším obsahem, není třeba se vzrušovat. když ho antivir našel v cache, zná ho a v paměti by ho nespustil.
a jestli něco antiviru uniklo? teoreticky se to může stát, ale pokud nevyhledáváš podezřelé stránky, není třeba se děsit.