Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem xp zamrzne

mam problem s xp počítač se normal nastartuje najiždí xpčko ale pak se jako kdyby zpomali a delato to že úplně pomalu jedna kostička přibide a ubere a tak furt dal stav nouze jde spustit čím to může bejt?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Muze to byt nejakym ovladacom pre nejake HW zariadenie (strkal si nejaky novy HW do PC?) alebo nejakym virom apod. Moze to teoreticky byt aj prehrievanim ale tak jak to popisujes je to nepravdepodobne. Moze byt poskodene nejake systemove subory (co si s PC robil naposledy?)

Riesenie: najprv skusit povytahovat vsetko nepotrebne z PC (hlavne z USB napr. tlaciarne, USB sticky, kamery atd), dalsie zariadenia (sietovky, TV karty, atd) sa daju zakazat v spravci zariadeni a restart a sledovat kedy to prestane a potom vies ktory ovladac to robil.
Na viry si to prescanuj v nudzovom rezime pomocou superantispyware.
Ked nic tak mozes skusit aj bod obnovenia systemu z datumu ked to este slo, nastroj obnovenia je v start-programy-prislusenstvo.

dobra skusím to ja sem ho právě jen vypnul a na druhy den tohle hw sem nic nedelal akorad mi tam furt haze ovladac nezname zarizeni a jeste neco ale to uz od re instalu pripojene nic nemam jen usb myš a internet oci sitovky

deska ovladac nepotřebuje

jestli sis nevšiml, tebou popisované příznaky ale tvrdí něco jiného.
ve skutečnosti je to tak, že windows obsahují podporu pro chipsety odpovídající době jejich uvedení na trh. zařazení ovladačů do vyvíjených windows se zamrazí tak rok předem, zároveň to trvá rok než se novinky dostanou do desek na trh. takže třeba xp končí s nativní podporou někde u i810-i815.
u novějších chipsetů je to už věc čím dál horší kompatibility - proto novější základní deska ovladač potřebuje.
a to se opakuje u každé edice windows.