Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záměna Intel platformy áemdéčkem (v sestavě)

Syn známého si papírově poskládal PC sestavu na Intel platformě (hry), ale tatík by rád dostal cenu trochu níže (MB+CPU = 10.000 Kč).

Deska: Gigabyte GA-X58-USB3 - Intel X58
CPU: Intel Core i7-950

K tomu 3x2GB RAM (DDR3/1600), ATI 5870, disky... Počítá se se SATA 6GB/s, USB3.

Jakou mu navrhnout levnější, ale výkonově rovnocennou kombinaci MB a CPU (popř. RAM) na AMD platformě? Podotýkám, jedná se o herní PC (nechce slabší kartu, ani čekat na lepší 6xxx). OS: Win7/64bit. AMD jsem nikdy neměl, nesleduji to - ale 6GB RAM asi nepůjde, co? Budou muset stačit 4?

Díky

Ten Intel je celkem nářez, v aplikačních testech válcuje i šestijádra od AMD. Nahradit to můžeš Phenomem II X6 na adekvátní desce, ale obávám se, že si výkonově určitě pohoršíš. Na hry ale klidně zvol AMD - dal bych tam Phenom II X6 1055T na kvalitní desce se základní AMD870 (úspora bude cca tři litry za komplet). Nebo vysokotaktované čtyřjádro (Phenom II X4 965).

edit: Jo, a ta prkna: buď něco z Asus EVO (Asus M4A87TD EVO - AMD 870) nebo GB UD3 (Gigabyte GA-870A-UD3 - AMD 870). Desky jsou levné a vynikající - sám je používám.

edit2: AMD neumí trojkanál, takže buď to poskládáš (2x2GB + 2x1GB), nebo tam rovnou nacpi 2x4GB (lepší řešení z hlediska teplot).

Jen ještě k těm pamětem: nevím jak hry (opravdu nevím :-)), ale nedávno jsem přidával grafičce pro práci s Adobe PC Suite další dvě giga ke stávajícím čtyřem (W7 Proff 64). Byl jsem téměř konsternován brutálním subjektivním zrychlením všeho, co se onoho grafického balíku týkalo - tudíž teze typu "stačí čtyři, víc je zbytečnost" nelze globalizovat. Záleží na softu (a asi i na konkrétní hře), co si dokáže z RAMky "uzmout".

Akykolvek graficky program ti dokaze zozrat akukolvek ramku, grafici su ozaj specificky v tomto a aj preto vsetci robia na 64b. U grafikov som nevidel <8GB ram. Hovorim vsak o prefesionalnych grafikoch a profesionalnych programoch, takze trvam na tom, co som povedal...pre domace pouzitie stacia 4GB.
Ak si vsak profesionalny grafik a robis doma dennodenne s 800MB subormi tak preco nie, ale to uz nie je u mna domace pouzitie aj ked s tym pracujes doma;o).