Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netypická webcamera pod linuxem

Zdravím,
mám už nějaký ten pátek doma webcameru od Cyber Snipa a rád bych jí rozchodil pod linuxem. Nedaří se mi však nikde najít ovladače na ní. Co jsem tak koukal, tak dost lidí používá pro své webkamery ovladače spac5xx, ale v seznamu podporovaných zařízení ( spca5xx.html ) nikde tu mojí webkameru nevidím. Jsou tam ale kromě názvu (výrobce) i jiné kolonky, jako Vendor Id, Product Id, Sunplus based Cameras.. které nevím co znamenají, ale pochopil jsem to tak, že by ta má kamera mohla spadat do nějaké "rodiny" kamer, které jsou tímto spac5xx driverem podporovány. Jen nevím, jak tuto "rodinu" zjistit a tím pádem který driver stáhnout. Máte nějaké tipy, jak tuto netypickou (rozuměj ne-main-streamovou) kamerku pod linuxem (debian lenny) rozchodit?

vendor a product ID zistis napr. tak ze pod Windows si v spravci zariadeni najdes pod USB zariadeniami to zariadenie (ked ho nevies najst tak si spravcu prepnes v menu na zobrazenie podla pripojenia) a na USB zariadeni si das pravy klik - vlastnosti, karta podrobnonsti a mas tam aj VID a PID.