Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení základní desky

Mám dotaz ohledně připojení zdroje k desce.
Rozběhne se PC, když do základní desky, do konektoru ATX 12V1 (4-pin) připojím ze zdroje 8pinový příslušný konektor? (tzn že 4 budou zapojené a zbylé 4 budou "mimo". Bude to takto fungovat?
Můj zdroj totiž nemá do onoho konektoru příslušné napájení, tedy to 4pinové.

Konektor napájení procesoru mívá u některých desek (a zdrojů) 4 - piny (dva žluté kablíky - +12V-2 větev zdroje a dva černé - kostry).
U žravých procesorů mají desky, které jsou pro ně dimenzované, 8-pinový konektor.

A zdroje také (buď dělitelné na 4+4) nebo jeden 4- a jeden 8- pinový - můžeš si vybrat, který použiješ.