Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění PC

Zdravím, na netu jsem četl že při čištění pc vysavečem může vznikat na konci hadice statická elektřina,tak mě napadlo že bych na ni mohl nasadit papírovou trubku.Potom už by tam neměla vznikat statická elektřina, ne?

Použij kovovou trubku, rukou se jí drž a druhou rukou se dotýkej case, v ideálním případě se dotýkej case přímo tou kovovou trubkou. Statika vzniká hlavně na konci plastových trubek, ty raději nepoužívej. Přesto nedoporučuji dávat tu trubku přímo na komponenty, raději do toho foukni, já to vyberu i štětcem (mám antistatický) a vysavačem beru zvířený prach.

já to vždy vysávám normalně plastovou trubkou(tim co zbyde když das pryc tu dlouhou trubku i stim co nani je dole) a nikdy jsem to neodpalil.jednou jsem to vysaval i uriznutou hadici a to byl hodne zasrani pc(nebyl muj), spotreboval jsem na nej 83 stětečku a taky se neodpalil.

nikdy nevyfukuju bordel, vždycky vysávám.
nedotýkám se hubicí přímo žádné součásti.
o něco by byla lepší kovová trubka vysavače, ale beru co je.
za bezpečné považuju držet konec té trubky, a druhou rukou kovový case -> dělám statické elektřině svod, tím uvádím přes sebe na stejný potenciál, ať nemá staticky nabitý konec mezi čím přeskakovat.

Na čištění PC je vysavač nevhodný. Nejde jen o to vysát prach ze skříně, ale především očistit povrch všech komponent tak, aby docházelo k co nejúčinějšímu chlazení. Přehřívání zkracuje žovotnost. Vysavač bude mít zanedbatelnou účinnost např. při čištění součástek zdroje. Tedy zásadně se prach vyfukuje, nedělá se to v obývacím pokoji a nedělá se to ani obyčejným vzduchem z důvodu zkratu vlhkostí!

z důvodu zkratu vlhkostí!

Taky se to nedělá za chodu. A když je počítač v provozu, tak tam snad jde nějakej speciální vzduch, aby to nezkratovalo vlhkostí?
A k životnosti - pokud to tedy není celý přikrytý prachovou dekou, tak počítač dřív zastará morálně, než to chcípne na přehřátí, to spíš vytečou kondíky.

Já vysvač používám. PC odplechuju, vynesu na terasu a opačným koncem vysavače vyfoukám (na hubici mám dlouhou úzkou redukci, aby byl fuk silnější). Postupuju tak, abych se ničeho vevnitř nedotknul (odhadem dodržuju minimálně 5cm vzdálenost od čehokoliv, spíše i víc).