Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení internetu

Dobrý den,
rád bych si od někoho zkušenějšího nechal poradit, v čem dělám chybu:
Mám internetové připojení a chtěl bych nyní připojit další zařízení, tudíž jsem si pořídil Router. Nicméně se mi nedaří se přes něj připojit k internetu. Jedná se o výrobek Straigt WRT-315
Nastavuji v něm:
Síťové prostředí, type 3 (Lan:eth+wlan, Wan:eth1)
V nastavení IP Nastavím:
Statická IP adresa
Vyplním IP adresu
Vyplním masku sítě
Nastavit DNS: ručně
Vyplním DNS server 1 a 2
DNS 3 nechám nevyplněný
Bohužel nevím, jestli musím vyplnit i blok "Brána a směrování", kde znám pouze hodnotu u položky výchozí brána
Po vyplnění těchto kolonek ale internet stále nefunguje, také netuším, proč si se mnou router přestane povídat, když ho přepnu do módu DHCP server.
Děkuji za případné rady:)

dobrý den, nejsem sice zadny expert ale mam modem zyxel nvm jaky je tam jeden vstup usb a jeden od sitovky drive na tom behal jen stary pc s win 98 pres usb a kdyz sem dostal tenhle pc s win p ted uz win7 tak jsem ho jen pripojil a behaloto v pohode a kdyz sem nedavno preinstaloval nawin7 tak to taky bezi v pohode.a nic nikde jsem prenastavovat nemusel

předpokládám že popisuješ nastavení wan strany.

nevím, jestli musím vyplnit i blok "Brána a směrování", kde znám pouze hodnotu u položky výchozí brána

takže hodnotu brány jsi pro jistotu nevyplnil vůbec? pak ti net nepojede.

netuším, proč si se mnou router přestane povídat, když ho přepnu do módu DHCP server

já taky ne. nefunkčnost špatně nastavené wan strany nemá na lan dhcp nastavení vliv - stále se normálně dostaneš do nastavení routeru. nebo co myslíš tím, že "si s tebou router nepovídá"?

Ano - popisuji nastevení wan strany:
Hodnotu Výchozí brána mám nastavenu
Je tam ještě možnost Přizpůsobit směrovací tabulku (s hodnotami: Cílová IP, Maska, Brána) a tu jsem nechal nevyplněnou.

Po přepnutí routeru na DHCP Server a změny TCP/IP v PC na Získání z DHCP serveru automaticky se sice PC k síti připojí, ale nejde se na router dostat přes původní přístup - router neodpovídá (resp. reaguje na Ping, ale připojit se k němu nedá)

Prostě to klonování zkus. O nic nejde.

edit: Tak si to shrňme:

Kabel od ISP máš připojen do WAN ďoury routeru.
Kabely od jednotlivých PC jsou v portech LAN.
Kabely jsou funkční.
V sekci WAN máš dle karty připojení správně nastaveno IP, GW, SM a DNS.
V sekci LAN máš povoleno DHCP.
V PC máš povoleno DHCP.
MAC naklonována z původně nakonektovaného PC.

Musí to chodit.

Já děkuji za každé nakopnutí:-)

Kabel od ISP mám ve wan ďouře routeru / kabel je funkční, internet bez routu funguje
Kabel k PC je v LAN portu (připojeno zatím 1 PC) / kabel vyzkoušen, funkční

Na routeru:
v sekci Wan mám nastaveno IP, SM (maska?), DNS
v sekci Směrování mám nastaveno GW (výchozí brána?)
Na routeru mám nastavenu pevnou IP (192.168.1.1 - DHCP mi nešlo rozběhat)

V PC, síťové připojení / nejde DHCP / mám:

ostatní kolonky (výchozí brána a DNS servery nevyplněny)

Takto nastaveno nefunguje - nedostává od routeru ani žádnou odpověď, pokud zadám libovolnou adresu)

Děkuji moc za ochotu

Buď to máš vypnuté v routeru, nebo máš nastaven nějaký divný rozsah adres (obvykle to bývá 192.168.1.100 - 199). S DHCP jsem neměl problém nikdy, defaultní nastavení mi vždy stačilo. Ale nejsem síťař - možná ti zdejší síťoví guru odpovědí adekvátněji. Jinak nemáš zač, ať se daří :beer:.