Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pc se sam vypne

Dobry den,
mam problem s mim pc,ktery se po hrani nejake hry po cca 15ti minutach sam vypne.
Hry jsou originalky,ne stahnute.Kdyz jsem si nedavno instaloval hru Tomb Raider legend,tak se mi to taky vyplo.Pri bezne praci-internet,hudba,filmy se mi to nevypne.Zacalo mi to delat teprve vcera,ale ted jsem si vzpomel,ze kdyz jsem umyval nadobi,tak se mi dokonce 2x vyplo ikdyz jsem si poustel jen hudbu.Dekuji Vam za veskerou pomoc :)

Sestava:
Intel celeron 2,8 GHZ
NVIDIA geforce 8400 GS
eurocase 450 W (vim ze to neni dobry zdroj,ja ten pc nenavrhoval,ale musim rict,ze s timto kouskem jsem doted nemel problemy)
MSI MS-7536
Kingston 2 gb
XP proffesional 32 b

Teploty mereny ve speedfanu.
GPU 49C
Temp 1 77C
Temp 2 57C
Temp 3 34C
HDD 45C
Core 49C

PC od prachu jsem cistil pred mesicem,vetraky se podle zvuku toci,ale pro jistotu na to zitra mrknu,protoze zachvili odchazim pryc.Obavam se,ze nemam moznost vyzkouset jiny zdroj :(aspon me zatim nikdo nenapada kdo by mi ho pujcil.

Je CPU a GPU namaštěný teplovodivou pastou pod chladičem a to tak, že tam nejsou bubliny? Vytáhni všechny krámy ze slotů a vraž je tam zpátky (- někdy je to jen kontakt-) a to včetně RAM a kabelů.

Jsi přece Warrior, tak se dej do boje. Jsou to jen předměty. Když si nevíš s něčím rady tak to napiš do Googlu nebo hledej na Wikipedidii, všude se to hemží radami. PC klidně rozeber není to oltář, jenom buď opatrný nestrkej do něho ruce, když je v zásuvce. S teplotami si moc starosti nedělej procesory mají ochranu a navíc v BIOSu (stiskni klávesu DEL při startu) můžeš nastavit, aby se PC vypnulo při dosažení určité teploty. Jakou teplotu? Zeptej se Googlu pro tvůj procesor nebo na stránkách výrobce - asi INTEL nebo AMD.

Az bratr prijede domu a bude mit dobrou naladu,tak to zkusime rozebrat :) a poradne vycistit,ale hadam,ze to bude zdrojem.Mohl bych se zeptat kde je procesor?Nejsem si jisty jak ho poznam a tusim,ze bude za vetrakem cpu u kteryho je napsano intel :) pustil jsem se do toho sam poprve,protoze me to uz stve..pc nam nejde kazdou chvilku a vzdycky to dame do opravy a 500 Kc za praci + za to co je spatny..Kdyby byl spatny zdroj,tak se mi ani nechce kupovat,protoze se mi to zda jako vyhozeny penize.Popr. muzu tam koupit silnejsi zdroj?Chtel bych tam dat nejaky seasonic 500 W abych ho potom mohl pouzit do nove sestavy,kterou snad jednou budu mit :)