Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření více workgroupů pod Windowsema

Chci se zeptat, jestli je možné, aby jeden počítač měl v sobě víc workgroupů - jedna aby byla firemní skupina a druhá která se jmenuje třeba Workgroup. Je to kvůli tomu, že potřebuju připojit pálící stroj (na kterym sou widle 98) k firemní síti (která ale má dlouhej název -> winy 95 nepodporujou). Pálící stroj má pracovní skupinu workgroup. Takže se snažím vytvořit takový most pro komunikaci :-))

Snad se to z toho dá pochopit, tak jestli byste měli nějakej tip, byl bych spokojený jako Peter Griffin tenkrát když se pokoušel sníst svůj vlastní obličej :-P

snad se to smazat dá, ale jako odstrašující příklad je to dobré.

jedna technická: workgroup nemají žádný význam - lépe řečeno slouží jen k zobrazení počítačů stejné workgroup v jednom okně.
na sdílení nebo vzdálený přístup to nemá vůbec žádný vliv, to co se traduje na živě a jak na počítač je blbost.

do firemního nastavení vůbec nerýpej, nebo tě admin oprávněně zabije. akorát netuším co ve vaší síti dělá win98 - a proč si zrovna takový shit hraje na vypalovačku.

edit: operační systémy win9x nemají sdílení řízené účtem, ale postaru má jeho každý sdílený disk jedno heslo pro všechny uživatele. z xp se to přimapuje viz:

net help use