Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s vytvorením LAN

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako spraviť sieť medzi dvoma PC (desktop-notebook), tak aby sa cez ňu dali hrať hry po Lan multiplayerovi (Age of Empires, Settlers 4 atď....).

Obaja používame Windows 7 x64
Sme pripojený cez modem Vigor 2700VGST cez Wifi (je možnosť aj cez kábel).

ďík

Tak teda, včera už bolo neskoro tak sme to neskúsili... Dnes sme skúšali AoE II SE, Firewall vypnutý na oboch PC, hru som založil ako "Miestna Sieť (LAN) TCP/IP.... na druhom PC server nenašlo. Tak som skúsil cez cmd.exe príkaz ping -t na IP druhého PC a reagovalo (odovza 1-2ms)... kde môže byť chyba? Hra je pristará pre W7? či?

Dík moc, no dozvedel som sa že MS asi nemajú záujem podporovať staršie hry na novších systémoch viz. (Windows 7 does not support the IPX because the Microsoft has been removed the IPX and SPX from Windows operating system after the introduction of Windows Vista.)