Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zvukem

Prosím o radu,
přešel jsem z XP na Win 7 a od té doby nemůžu dostat zvuk zároveň do 3,5 mm jack výstupu na bedny a do optiky. Jde to vždy jen do jednoho,podle toho u kterého dám v ovládací panely>hardwer a zvuk>spravovat zvuková zařízení> použít jako výchozí,takže pokud uvedu repro jako výchozí tak hrají jen repro,pokud zvolím SPDIF jako výchozí tak zvuk jde jen do opitiky ale do obojího nikdy a u XP to šlo a já nevím jakto :-( desku mám Asus P5KPL/1600,prosím, poraďte! :-(

vysvětlím situaci aby bylo jasné o co mi jde: PC mám v kuchyni a mám ho optikou propojené s domácím kinem v obýváku. Zároveň mám do PC zapojené stereo repráčky abych slyšel zvuky i když si zrovna nepouštím film,to znamená veškeré zvuky co si jen dovedeš v PC představit. No a já nechci zvuk neustále přepínat v: ovládací panely>hardwer a zvuk>spravovat zvuková zařízení> použít jako výchozí "repro" (zvuk hraje jen v kuchyni) nebo "SPDIF" zvuk hraje pouze v obýváku. Už chápeš o co mi jde? Možná že by to šlo kdyby se mi v kartě nastavení zvuk/záznam ukázalo SPDIF tak bych dal v směšovači stereo poslouchat toto zařízení v reproduktory VIA HD Audio a možná by to šlapalo s tím že jako výchozí zařízení bych zatrhl SPDIF

Ja viem o co ti ide, ale keby si vedel co to je SPDIF tak by si ho nechcel s nicim zmiesavat :)

Nenapisal si co tam pustas - ze co bolo stereo (hudba je stereo, pustil si nejaky 5+1 film ?) a druha vec pisal som nastav si vo Windows ze mas pripojene 5+1 repraky (aj ked nemas) aby ked ta zvykovka vyraba SPDIF z toho zmiesavania aby ho vyrabala z 5+1 analogu (a samozrejme nastavit aj to na co dal link karel)

pouštěl jsem samozřejmě 5.1. Píšeš ať nastavím ve windows že mám 5.1 i když nemám,chápu to správně že to mám udělat v konfiguraci reprobeden v ovládací panely>hardwer a zvuk>spravovat zvuková zařízení> reproduktory? Jestli ano,udělal jsem to a nic se nezměnilo.