Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem programovani na klasickem PC

ahoj,
potřeboval bych prosím poradit, co potřebuji k tomu, abych mohl programovat v C, ve škole pracujeme na linuxu v klasickém terminálu, v editoru VIM, gcc překladač atd... tohle bych potřeboval domů na klasický PC, OS: Win 7 Proff 32bit, poradíte? děkuju

K tomu potrebujes len linux. Existuju aj live verzie (ktore si stiahnes .iso vypalis na CD a nabootujes linux z CD) napr. knoppix alebo ubuntu existuje live verzia.
Alebo si mozes vytvorit virtualny PC (pomocou virtualbox apod) a tam nainstalovat akykolvek linux.

Ked nepotrebujes masochizmus s VIM, tak mozes rovno pod Windows pouzit niektore kompletne vyvojove prostredie napr. Visual C ma aj orezanu Express verziu ktora je zdarma. Windows klikas na Visual C++ Express. Pri vytvarani projektu si potom nakliknes "console application" a v nastaveniach zmenis Unicode na ANSI a budes mat stare klasicke ANSI C (s funkciou main atd)

Ked das pause za return tak ti ten program predsa na to pause nikdy nedojde. Skus zacat pouzivat mozog.

P.S. a zacni citat aj WARNINGy prekladaca.

P.S.2. a pre buducnost: v kazdom slusnejsom vyvojovom prostredi sa da z menu spustit debugger ("start debug", "step into", apod). Tak si najdes aj sam ze kde je problem.

Inac namiesto zbytocneho volania systemoveho pause (co je dost blby zvyk a nebezpecna vec) mozes pouzit standardne ANSI C fcie, napr. kbhit(). Napr.

while(!kbhit());  // cakaj na klavesu
int ch = getch();  // odstran kod klavesy z input buffra
if(ch==0 || ch==0xE0) getch(); // ak to bola extended key tak odstran aj druhy byte

u Visual C++ budes muset pouzit _kbhit a _getch s podtrzitkom, ptz microsoft musi byt furt specialna dementnost, to ti ale prekladac napise ze co sa mu nepaci.
P.S. a potrebujes potom samozrejme na zaciatku aj #include <conio.h>

P.S.2. a zacni trocha programovat aj sam, najdi si na google zoznam aspon ANSI C funkcii a citaj.