Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem síťová karta

Dobrý den, prosím vás chtěl bych se zeptat zda tato síťová karta: Repotec PCI karta, 10/100Mbps, Realtek, bude kompaktibilní s mojí starší síťovou kartou: Realtek RTL 8139/810X FamilyFastEthernet NIC. Děkuji

Jakym sposobom maju byt kompatibilne?

Kazda LAN je plne kompatibilna so vsetkymi ostatnymi LAN v tom zmysle ze ich mozes spojit LAN kabelom (plati asi tak poslednych 20 rokov bez vynimky).
P.S. ked spajas dve sietovky tak sa pouziva krizeny (cross) kabel.

Díky to jsem chtěl slyšet. Že půjdou propojit síťovým kabelem je asi bez diskuze. Ale nejednou jsem slyšel od kamarádů, že jim např. síťové karty jiných značek a kvalit dělali problémy navzájem se svojí detekcí, přenášenými daty a kompaktibilitou obecně. Ale možná to také bylo jinými operační systémy. Takže by v tomto případě mělo být vše OK.

Sietove karty nerobia nikdy problem je to celosvetovo presne definovane ze jak maju pracovat na strane LAN kabla, problem robi len Windows alebo sam uzivatel :)
Len este raz k tomu kablu - dve PC medzi sebou sa prepajaju specialnym (cross) kablom, inym ako ten ktorym sa PC zapaja do routra. P.S. ale ked mas router tak samozrejme nepotrebujes PC prepajat medzi sebou priamo, prepaja ich router :)

Ale teď mě napadlo jestli se sem ještě podíváš. Je teoreticky možné propojit 3 PC mezi sebou bez toho routeru? 1 PC(1 síťovka) ---------- 2 PC (2 síťovky nad sebou v ZK) -------- 3 PC (notebook, 1 síťovka) Přičemž by byly ty 3 PC propojeny dvěma cross kabely a byl by propojen 1 PC a 2 PC a pak 3 PC(Notebook) a 2 PC. 1 PC a 3 PC(by mezi sebou nebyly propojeny. Bylo by to možno takhle propojit? Díky

nevymýšlej nesmysly.
je fuk že něco nějak propojíš a třeba i probridguješ. ale pokud budeš požadovat ještě připojení na internet, budeš potřebovat router.
pro vytvoření pouze interní sítě (nebo rozšíření pozic routeru) stačí switch.

pozn.: novější (gigabitové) karty už umí automaticky určovat polaritu kabelu a dokáží se překřížit samy pro spojení 2 pc.