Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s teplotou procesoru

Dnes som vymenil dosku Gygabite M68M-S2P za ASUS M4A79-DELUXE. na starej doske sa procesoru pri rezime vo windowse znizil takt na 800mhz . AMD Athlon IIx4 620.Pri hre sa zvysil na 2,6ghz a zrychlil sa fan.No na novej doske je stale na 2,6GHz a fan je stale zrychleny.Dalo by sa to nejak upravit zeby to bolo ako predtym ?Dakujem za odpovede

Mas v BIOSe zapnute cool&quiet?
Instaloval si Windows nanovo? Jaky Windows? Jake ovladace?
treba aj vo Win skontrolovat v ovl.panely - energia ze je nastaveny profil prenosny pocitac (u XP) alebo profil vyvazeny (u Visty a 7) lebo inac to Win potom neznizuje.

Windows som nanovo neinstaloval

to vždycky smrdí tím že s něčím budou problémy nebo si to při hledání nového hardwaru "cucne" do uložených starých ovladačů s něco se pos...

Cool nad quiet mam aktivny

to asi právě nemáš. skus nainstalovat ovladač na cpu.
podívej se do biosu na položku Plug and Play O/S jestli je Yes. Dál jsou tam možná další funkce pro amd a zapnutí cool and quiet. Podívej se jestli nemáš v ovládacích panelech/možnosti napájení zapnutý maximální výkon.