Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde zvuk

ahoj, mám problém se zvukem na PC. Začíná to už při startu, když se mi objeví zpráva "nalezen nový hardware, multimediální zvukový adaptér", když dám nainstalovat, napíše po chvíli, že to nelze. V "ovládacích panelech" mi to píše, že "zvukové zařízení neexistuje" a pokud spustím "ovládání hlasitosti" napíše to hlášku, že "nejsou k dispozici zařízení pro aktivní směšování zvuku". Když ovladače nainstaluji, počítač tzv. zamrzne (a zvuk stejně nejde) a nelze než restartovat a odinstalovat. Budu rád, pokud máte někdo nápad, jak to uvést znovu do provozu. Název základní desky MSI KT6V-LSR, zvuková karta VIA AC97, OS windows XP 64bit. Děkuji

všechno špatně.
- xp 64bit je paskvil, nevím co tě vedlo k jeho volbě. asi rád děláš microsoftu a výrobcům ovladačů periferií pokusného králíka, budiž. pak si ale nestěžuj že něco nefunguje.
- nemáš zvukovku via ac97, kde jsi na takový nesmysl přišel? hw kodek ac97 nikdy není typ skutečné zvukovky, tvůj konkrétní typ je třeba na webu tvé základní desky, je to Realtek ALC655. ostatně správný typ určíš kdejakým diagnostickým programem, případně pohledem na základní desku v okolí konektoru audio.
- správný typ zvukovky se ti nejspíš nedetekuje proto, že nemáš nainstalovaný ani driver chipsetu základní desky. přitom tvůj výrobce má na stránce s drivery odkaz i na 64bit verzi via4in1.

Tak jsem to zkoušel a stalo se zase to samé, po instalaci furt hodiny, takže jsem to musel restartovat a v nouzovém režimu odinstalovat. Ovladač se sice jakoby nainstaluje (proběhne úspěšná instalace a pokud rozkliknu "přidat nebo odebrat programy", tak je mezi nainstalovanými programy, avšak když vlezu do "zvuky a zvuková zařízení" tak to píše, že zvukové zařízení neexistuje, i když to všude píše, že zařízení pracuje správně.