Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podle čeho vybírat router?

Dobrý den chtěl bych rady uhledně výběru routeru. Koupil sem si notebook a potřeboval bych internet rozdělit přes router do PC a přes wifi do NB. Jenže vubec nemám ponětí podle čeho vybírat. Nechci abych byl nějak omezen rychlosti když to bude přes wifi. Děkuji

nejvyšší rychlost vyrazíš z "n"-kového wifi 802.11n. jednoanténkové jsou do 150mbit, víceanténkové do 300mbit - teoreticky, praktické maximum bude 2-3x nižší.

většina routerů má drátové lan rozhraní běžných 100mbit.
anebo novější kousky i 1gbit, u nich se dá taky čekat vyšší průchodnost wan-lan. pokud máš velmi rychlé připojení od providera, je to prakticky nutnost.

rozumnou spolehlivost vykazují tp-linky.
levnější model je wr741, jejich nejrychlejší je wr1043.