Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W2K, SP4 a velke disky

Ma SP4 pro Win2000 nejaky limit pro kapacitu disku? Jde mi o to, ze bojuju s pripojenim 300GB hadru u jednoho usera a widle striktne odmitaji cokoliv nad 250GB (do teto kapacity neni problem). Alokace pro 48-bit by snad mela mit omezeni nekde u 280TB!? Radic na desce (sice VIA KT600, ale s poslednim BIOSem) to nativne podporuje a taky to pri POSTech dava najevo - zkusil jsem tam pripojit WD, Samsunga a Maxtora (vse o kapacite 0.3TB) a vysledek stejny. Setkali jste se s tim uz nekdo?

Ten disk je PATA nebo SATA?

Je v registrech nastaveno EnableBigLba = 1 ?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\atapi\Parameters

I když to se týká hranice 137GB a asi to s Tvým problémem nesouvisí... Rozdělený 300GB disk Widle akceptují?

Jiste, to bylo prvni, co jsem zjistoval. Ten disk je PATA Maxtor (ty ostatni dva jsou moje ;-) ), ktery si user koupil a neslevi ani gigo. Rozdelit by sel, ale pouze z cele kapacity 250GB (pro stouraly: z NEFORMATOVANYCH 300GB vidi system o 50GB min) - tudiz muzu delit jen tuto kapacitu. Resenim by jiste bylo reinstalovat W2K na WXP, ale jednak nejsem pirat, druhak tam ten user ma mrte softu, tretak se mi nechce... :-p

edit: Ten disk je sam (master/single) na sekundaru, na primaru je osmdesatka WD (master) + DVDRW (slave). Prepojeni DVD na sekundar a 0.3TB HDD jako slave na primar neprineslo zadny efekt...