Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte prosím notebook se slušnou výdrží na bat. a 15.4" LCD(16:10) + přehraje 720p filmy do 10000K

zdravím,
chtěl bych od vás poradit, který ještě dostupný notebook s 15.4" LCD ve formátu (16:10), se slušnou výdrží(alespoň kolem 3-4h) a možností přehrávat "HD - 720p" za cenu do 10000Kč filmy byste mi doporučili?..nechci, žádný "herní", ani "výkonné", ale pouze praktické, kde tu nekvalitu nebudu tolik přeplácet...měl jsem vyhlídlí tento: http://www.pcin.cz/ACER-NTB-EX5235-352G32Mn-15-6-W XGA-LED-T3500-1x2GB-320GB-DVDRW-6cell-BT-CAM-Linpu s.html , jehož parametry a cena mi připadly uspokojivé ale potom jsem koukal pořádně a je to bohužel 16:9 a navíc ta mizerná výdrž pouhé 2h s těmi ubohými komponenty a usporným LED podsvícením LCD je snad zlý vtip?! - vždy i leckteré "výkonné a herní" noťasy kolikrát vydrží déle...

jak tak koukám, tak nové noťasy s uhlopříčkou 15.4(16:10) se už prakticky přestaly vyrábět a v nabídkách jsou pouze ty nechutný 16:9 nudle k čemuž mám odpor a nejraději bych jim v market. oddělení naraval tyto do čokodírek...proto se obracím na vás, jestli byste mi mohli poradit?

mockrát děkuji

neverim, ze sezenes notas dle tvych pozadavku.

Kdyz pomineme pomer stran 16:10 ze ktereho uz si slevil a mimochodem ja mam 16:10 doma a v praci obcas delam na 16:9 a je to des bes, takze ja bych urcite radeji priplatil nebo sehnal starsi model, ktery nebude s idiotskym pomerem stran 16:9.
Ta tvoje pozadovana vydrz je nerealna, mozna tak papirove ale v praxi budes rad, kdyz na tom prehrajes jeden HD film bez baterky.
Druha moznost je netbook, kterej ale nema vykon (Atom) a samozrejme maly dispej nebo mininotebook, kterej zase nebude za pozadovanou cenu.
Proste vybrat notas je neco nemoznyho a vzdycky nakonec musis na necem slevit a vim o cem mluvim, protoze notebook mam a taky jsem byl nastvanej, ze nesrackovej (nemohu jinak nez to rici naplno) notebook se v nejaky normalni cenovy hranici (u me to bylo do 20.000,-) nedal sehnat!!!

před nějakou dobou jsem pokukoval po dellu 1537 LED(protože s 15.4" se zem začala slehávat už před časem a osobně beru za drzost, takto násilně vytlačit 16:10 a doslova nacpak ovečkám 16:9), který s 9článkovou baterií má při běžné činnosti + net kolem 6h, což je paráda a navíc se mi dell líbil i vzhledově...jenže ten dell je s cenou dost jinde...ale zase jak říkáš a jak tu říkají i jiní, tak.....