Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade procesoru

Ahoj máme tuhle základní desku Základová deska Shuttle MV43V v 7.3 a je tam procesor celeron 2.4 ghz.Chceme tam dát dětem pentium 2.4 ghz ale jede jen na 1.7 ghz na procesoru je napsáno 2.4 ghz /512/533/1.525V půjde to nějak udělat aby tam šel?Něco o desce jsem našel tady
http://www.shuttle.eu/_archive/older/en/mv43_faq.h tm#cpusupportli
Díky všem
Změna předmětu, původně: procesor (rh)

Škoda že si nečítal / nepochopil aj tých pár viet pod tabulkou

otázka :
I have P4 2.4.GHz (533MHz) CPU installed, but why shows P4 1.8GHz on the screen?

odpoveď :
Please refer to the following diagram and adjust those jumpers for setting up FSB to 533MHz.

Ak sa s PC nekamaradiš, tak dám radu: nevymienaj ten Celeron za Pentium, NIC to neprinesie a keďže nie si v PC ako doma narobíš iba paseku.

Ak toho veterana chceš urychliť, pridaj mu hlavne RAM, 1GB mu bude akurat, a rýchly disk, oboje získaš za pár korún z druhej ruky. Vymienať CPU socket 478 je zbytočnosť.

Šmarjápano... Pokud by tam měl tento celeron, tak se vůbec nebude ptát, proč mu to po výměně za P4 běží na 1,7GHz, uvažuj trochu. Já možná neumím číst ani psát a na počítání mám psa, ale tohle si ještě odvodím...

EDIT:// mimo jiné ta deska vůbec Prskoty nepodporuje, jenom Nortvůdy.

Procesor v prdeli nebude, to by nejel ani na té stovce. Takže zkus ještě (při odpojeném napájení 230V od zdroje) na chvíli přepnout jumper u knoflíkovky (Clear CMOS nebo tak něco), koukni se na desce, jestli tam není někde jumper na doladění napětí procesoru (1,525V), pokud ne, nech to tak, vrať zpátky ten CLR_CMOS a zapni to. Jaký jsou tam RAMky? zvládnou 266MHz?

Stáhnul jsem si layout tý desky ve vyšším rozlišení, jumper u baterky je označený JBAT1 a nic na doladění napětí tam není, takže jen tím JBAT1 vyresetuj CMOSku a zkus to nahodit. V BIOSu nevím, ale pokud ti deska nenaskočí, tak tam těžko něco upravíš.

EDIT:// ještě se zeptám, přehodil jsi OBA jumpery do opačné polohy? Teda podle té tabulky?

EDIT2:// ještě můžeš odtud stáhnout "nejnovější" BIOS a přehrát ho, v každým případě pokud by to po resetu CMOSky nenaběhlo, vrať se na 100MHz a zjisti verzi BIOSu. Blbá otázka: nemáš grafiku v AGP slotu a nestrkáš konektor od monitoru do interní VGA?

Normalny (NE celeron) CPU moze byt v niektorych priapdoch vyrazne a citelne vykonnejsi ako celeron. Si uvedom napr. ze cache bezi na frekvencii CPU a RAM je 10x pomalsia, keby si uplne vypol cache tak mas PC 10x pomalsie a to je realne cislo ziadne prehananie. Celeron setri hlavne cache takze je to sracka, dat tam normalne pentium ma vyznam. Samozrejme ale len ak to nebolo za nenormalne peniaze, upgradovat stariny vseobecne nema vyznam vobec, ale ked ma clovek nejaky lepsi bazarovy komponent lacno tak to vyznam ma, vyhodit celeron ma vyznam v kazdom pripade (nic horsie jak celeron vo vesmire neexistuje. Aha sorrz existuje, atom :D).