Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s RAM - nenaběhne monitor

Dobrý den,
mám tkaový menší problem, chtěl jsem si vyměnit ramky, jsoui funkční to vím jistě, když je zapojím do PC, tak prostě něco načítá ale nenaběhne monitor. Na druhé (stejné) základní desce jedou bez problému, když tam dám jinou ramku, ze 4 slotů jede na všech ale zrovna ty 2 mi nechcou naběhnout nijak. Děkuji za veškerou pomoc.

Změna předmětu, původně: RAM (host)

Je mozne ze ten tvoj historicky chipset nepodporuje taku organizaciu modulu.
Ked tam strcis len jednu tu novu, tak to nabehne? Skus aj jednu aj druhu samotnu. A skus slot s najnizsim cislom (typicky najblizsie pri CPU).

Ta "jina RAMka" je tiez 800ka? Skus aj s novou RAM potom clear CMOS. A dufam ze tu RAM vymienas az ked je zdroj uz par minut vypnuty z 230V.
P.S. mozes skusit s inou RAM v BIOSe nastavit parametre RAM rucne na 667 a skus to tak. Alebo skusit zdvihnut RAM napatie o 0,1V

Ked to pipne tak zmackni Esc alebo Del alebo F2 ci to vleze do BIOSu. Alebo F1 ci to bude pokracovat.
V BIOSe si vypni boot logo aby si namiesto dementneho loga vyrobcu videl vypisy (a pripadne errory) BIOSu.
Skus aj druhy novy modul samotny, v najblizsom slote k CPU.
Hlavne skusit Clear CMOS alebo v BIOSe load defaults a save & exit.

Odkial beres istotu ze tie RAM su OK? Ze nejaky iny PC nabootoval este neznamena ze su OK. A treba skusit aj tu druhu samotnu.

Tak si s povodnou RAM vypnu v BIOSe boot logo, (alebo diagnostic screen: enable) nech vidis texty BIOSu.
A aj tie dalsie veci mozes skusit (podtaktovat RAM v BIOSe alebo podvihnut napatie). Inac ale ked nepomoze clear CMOS tak bud je naprd doska alebo tie RAM moduly, vyber si :) Jedno z toho musis vymenit.