Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdialena plocha a dva monitory

Ahojte.

Prosim o radu alebo aspon o nakopnutie, ktorym smerom mam hladat...

K PC1 su fyzicky pripojene dva monitory.
PC2 je bez monitora, bez klavesnice, bez mysi, pristupuje sa nan cez remote desktop.
Potrebujem dosiahnut, aby som mal zobrazene na PC1 pri praci na PC2 cez remote desktop oba monitory a to tak, ze budu fungovat obrazovky separatne, nie v tzv. span-rezime.

Dufam, ze je to aspon trochu zrozumitelne :-)

Dakujem za vsetky odpovede aj za precitanie.

a v čem je problém? To je přece normální využití dvoumonitorového zobrazení. Stačí nastavit rozšíření plochy na oba monitory a danou aplikaci (v tomto případě mstsc) přesunout na druhý monitor. V tom ti může pomoci nástroj od výrobce grafiky (např. pro ati se jmenuje Hydravision), který si umí "zapamatovat" umístění a velikost okna dané aplikace.

Neviem ci som Ta spravne pochopil. Hovoris o pripade, kedy okno mstsc presuniem na pozadovany monitor? Ak ano, s tymto problem naoazaj nie je.

Asi som zle popisal problem.

Ide o to, ze pracujem cez remote desktop na vzdialenom PC. Na lokalnom PC mam na monitore otvorene okno mstsc, v ktorom "bezi" vzdialeny pocitac. Potrebujem, aby vzdialeny pocitac "bezal" na oboch monitoroch, aby som mohol presuvat aplikacie medzi monitormi, aby sa po kliknuti na maximalizacne tlacitko maximalizovala aplikacia na danom monitore atd..

V principe potrebujem funkcionalitu, ktoru ponuka SplitView 2010 - Terminal Services Edition:
learnmore

Kupa tohto softwaru nepripada pri cene cez 700 dolarov do uvahy. Mozno existuje nejaky trik alebo iny program.