Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceny notebooků v červnu?

Nechci po nikom věštění z křišťálové koule, jen by mě zajímaly vaše zkušenosti a odhad, zda se nějakým způsobem (významně) pohnou (nebo můžou pohnout) ceny notebooků v cenové relaci 36-42 tisíc s DPH.

Schválně to dávám do kategorie pokec.

Pavel

Ptám se z tohoto důvodu: příbuzným budu pořizovat notebook ("na firmu", živnosťák) a jde mi o to, jestli má smysl počkat 2-3 měsíce nebo ne. Nemusí za každou cenu ušetřit, na druhou stranu třeba 2000 potěší (nebo se koupí silnější sestava).

Pavel

V tom pripade bych doporucil jednu vec: proste koupit to v okamziku kdy to budou potrebovat. Tohle je podle me nejlepsi mozna taktika. Jinak se da vzdy ocekavat ze v oblasti IT dostanes v budoucnu za stejne penize vetsi vykon, popripade za stejny vykon zaplatis min.

edit/ Ja bych to udelal takhle - stanovil si tri zakladni pozadavky:
1) Kdy ten notebook budou skutecne potrebovat.
2) K cemu to bude slouzit, jake jsou pozadavky na vykon, kvalitu zpracovani (bude casto prenasen), vydrz baterie ...
3) Stanovil si jaky mam predbezny rozpocet.

Podle toho se pak rozhodl a sel koupit.

No v zásadě bych s tebou souhlasil, ale: tady v této cenové kategorii (nebo malinko výš) jsou třeba některý procesory dual core nebo AMD 64. Ten notebook, třebaže "do firmy" se nekupuje na teď, ale na pár let. Jestliže ho dnes (duben) koupím s nějakým výkonem a v červnu bych za podobnou (ne nutně stejnou) cenu dostal lepší technologii (např. Sonoma oproti Centrino), tak bych radši počkal s nákupem. On je pak po zakoupení kdejakej ňouma velkej machr a prohlašuje "haha, jen za ... jste mohli mít tohle a tamto" (bylo myšleno vzhledem k dalším příbuzným).

Ale je mi jasný, že to musím vyřešit já sám.

Pavel

...po zakoupení kdejakej ňouma velkej machr a prohlašuje "haha, jen za ... jste mohli mít tohle a tamto"

Z mych zkusenosti je popsana situace temer nevyhnutelna. :)) Pokazde se najde nejaky mistr sveta ktery by vse mohl sehnat lip a levneji. Protoze on ma znameho, ktery ma znameho, ktery ... 3-[

průměrný notebook zastará za dva roky a zhruba do té doby potřebuje novou baterii v ceně cca 4-5táců. nové modely ntb jsou zhruba každý kvartál o něco podstatnějšího lepší. jestli z toho nemáš peníze ale jen starost /údržba/ tak jim řekni ať si to koupí někde jinde-v makru. až se jim to posere nebudeš za blba a starat se o to budeš stejně jako by to brali přes tebe.